Несвоевременная регистрация плательщиком НДС: ответственность, штрафы

06:03:2012 г.

Відповідно до пп.181.1 п.181 ст.181 р.V Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) у разі якщо загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню згідно з цим розділом, у тому числі з використанням локальної або глобальної комп'ютерної мережі, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 300000 гривень (без урахування податку на додану вартість), така особа зобов'язана зареєструватися як платник податку в органі державної податкової служби за своїм місцезнаходженням (місцем проживання) з дотриманням вимог, передбачених статтею 183 цього Кодексу, крім особи, яка є платником єдиного податку.

Згідно з п.183.1 ст.183 р. V ПКУ будь-яка особа, що підлягає обов'язковій реєстрації чи прийняла рішення про добровільну реєстрацію як платника податку, подає до органу державної податкової служби за своїм місцезнаходженням (місцем проживання) реєстраційну заяву. Пунктом 183.2 ст.183 р. V ПКУ визначено, що у разі обов'язкової реєстрації особи як платника податку реєстраційна заява подається до органу державної податкової служби не пізніше 10 числа календарного місяця, що настає за місяцем, в якому вперше досягнуто обсягу оподатковуваних операцій, визначеного у ст.181 ПКУ. Відповідно до п.183.10 ст.183 р. V ПКУ будь-яка особа, яка підлягає обов'язковій реєстрації як платник податку, і у випадках та в порядку, передбачених цією статтею, не подала до органу державної податкової служби реєстраційну заяву, несе відповідальність за ненарахування або несплату цього податку на рівні зареєстрованого платника без права нарахування податкового кредиту та отримання бюджетного відшкодування.

Крім цього, неподання у строки та у випадках, передбачених ПКУ, зокрема, заяв або документів для взяття на облік у відповідному органі державної податкової служби відповідно до вимог, встановлених ПКУ, тягнуть за собою накладення штрафів у розмірах, визначених п.117.1 ст.117 р.ІІ ПКУ. Неподання або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов’язаними нараховувати та сплачувати податки, збори податкових декларацій (розрахунків), тягнуть за собою накладення штрафів у розмірах, визначених п.120.1 ст.120 р. ІІ ПКУ. Відповідно до пп.54.3.1 п.54.3 ст.54 р. ІІ ПКУ контролюючий орган зобов’язаний самостійно визначити суму грошових зобов’язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення від’ємного значення об’єкта оподаткування податком на прибуток або від’ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених ПКУ або іншим законодавством, якщо, зокрема, платник податків не подає в установлені строки податкову (митну) декларацію.

У разі якщо контролюючий орган самостійно визначає суми податкового зобов’язання, зменшення суми бюджетного відшкодування та/або зменшення від’ємного значення об’єкта оподаткування податком на прибуток або від’ємного значення суми податку на додану вартість платника податків на підставах, визначених пп.54.3.1, 54.3.2, 54.3.5, 54.3.6 п.54.3 ст.54 ПКУ тягне за собою накладення на платника податків штрафів у розмірах, визначених п.123.1 ст.123 р. ІІ ПКУ.

Враховуючи зазначене, особа, яка підлягає обов'язковій реєстрації як платник ПДВ, та не подала до органу державної податкової служби реєстраційну заяву, несе відповідальність за ненарахування або несплату цього податку на рівні зареєстрованого платника без права нарахування податкового кредиту та отримання бюджетного відшкодування. При цьому, нарахування податку буде здійснено контролюючим органом, та до такого платника будуть застосовані штрафні санкції, визначені пп.54.3.1 п.54.3 ст.54, п.117.1 ст.117, п.120.1 ст.120, п.123.1 ст.123 р. ІІ ПКУ.

Сектор взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПС у Волинській області

 

 

Комментарии  

 
0 #1 Ольга 07.03.2012 08:57
непонятно. как можно быть на 2 группе ед.нал. до 1 млн., если ты набираешь 300 тыс грн. без НДС и обязан регистрироватьс я плат. НДС - то это уже 3 группа, а если ты реализуешь товар только конечному потребитель и контрагентов плательщиков НДС у тебя нет? Я блондинка?
Цитировать
 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить