Які СГ звільняються від обов’язкового приймання спеціальних платіжних засобів (через платіжні термінали) для здійснення розрахунків за продані товари (надані послуги)?

15:04:2013 г.

Відповідь: Згідно з п.14.19 ст.14 Закону України від 05 квітня 2001 року № 2346-III «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні» (далі - Закон) суб’єкти господарювання зобов’язані забезпечувати можливість здійснення держателями електронних платіжних засобів розрахунків за продані товари (надані послуги) з використанням електронних платіжних засобів не менше трьох платіжних систем, однією з яких є багатоемітентна платіжна система, платіжною організацією якої є резидент України.

 Вимоги до суб’єктів господарювання щодо приймання електронних платіжних засобів в оплату за продані ними товари (надані послуги) визначає Кабінет Міністрів України.
 Контроль за дотриманням суб’єктами господарювання вимог щодо здійснення розрахунків з використанням електронних платіжних засобів здійснює Державна податкова служба України, а за забезпеченням захисту прав держателів електронних платіжних засобів на здійснення зазначених розрахунків - спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади у сфері захисту прав споживачів.
 На даний час залишається діючою постанова Кабінету Міністрів України від 29 вересня 2010 року №878 «Про здійснення розрахунків за продані товари (надані послуги) з використанням спеціальних платіжних засобів», яка не приведена у відповідність до вимог Закону.
 Відповідно до п.2 р.X Закону до приведення у відповідність із цим Законом закони та інші нормативно-правові акти застосовуються в частині, що не суперечить йому.
 Враховуючи те, що Законом не передбачено звільнення окремих суб’єктів господарювання від обов’язкового приймання електронних платіжних засобів, здійснювати приймання електронних платіжних засобів зобов’язані всі суб’єкти господарювання

Міндоходів

 

 

Комментарии  

 
0 #1 Наталья 16.04.2013 18:13
Вот это да.......... и что единщиков 2 группы это тоже касается? а если у меня лоток торговый, как я должна туда поставить этот аппарат?
Цитировать
 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить