Главная arrow Общая система налогообложения arrow Тонкости определения дохода у предпринимателя-общесистемщика при продаже подакцизных товаров

Тонкости определения дохода у предпринимателя-общесистемщика при продаже подакцизных товаров

10:03:2016 г.

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДФС У ЧЕРНІГІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ
Лист  від 03.03.2016 р. №171/K/25-01-17-01-15

Про надання податкової консультації

Головне управління ДФС у Чернігівській області уважно розглянуло Ваше звернення щодо надання роз’яснення стосовно віднесення суми акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів до бази оподаткування доходів, отриманих фізичною особою – підприємцем, що обрала загальну систему оподаткування, та відповідно до ст.52 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ із змінами та доповненнями (далі ПКУ) повідомляє наступне.

Відповідно до п.п.14.1.4 п.14.1 ст.14 ПКУ зазначено, що акцизний податок - це непрямий податок на споживання окремих видів товарів (продукції), визначених ПКУ як підакцизні, що включається до ціни таких товарів (продукції).

Відповідно до п. 177.2 ст. 177 ПКУ об’єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) i документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи - підприємця.

Перелік витрат, безпосередньо пов’язаних з отриманням доходів фізичною особою – підприємцем від провадження господарської діяльності на загальній системі оподаткування, визначено пунктом 177.4 ст. 177 ПКУ. Однак, вказаний перелік не містить акцизного податку, включеного до вартості товару та сплаченого під час його придбання.

Облік доходів і витрат фізичні особи – підприємці на загальній системі оподаткування ведуть у Книзі обліку доходів і витрат (далі – Книга), форма та порядок ведення якої затверджені наказом Міндоходів від 16.09.2013 № 481 (далі – Порядок).

Фізична особа – підприємець на загальній системі оподаткування у графі 2 «Сума доходу, отриманого від здійснення господарської діяльності» Книги відображає суму доходу, отриманого від здійснення господарської діяльності із сумарним підсумком за місяць, квартал, рік, зокрема, кошти, що надійшли на поточний рахунок, касу платника податків та/або отримано готівкою, сума заборгованості, за якою минув строк позовної давності, вартість безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг) (п. 6 Порядку).
Записи у Книзі виконуються за підсумками робочого дня, протягом якого отримано дохід (п. 5 Порядку).

Враховуючи викладене вище, сума акцизного податку, у разі її включення до вартості проданих товарів, зазначається фізичною особою - підприємцем на загальній системі оподаткування у графі 2 «Сума доходу, отриманого від здійснення господарської діяльності» Книги, однак не відображається в графах 5-8 «Витрати, пов’язані із господарською діяльністю».
 
Звертаємо Вашу увагу, що відповідно до пп. 14.1.172 п. 14.1 ст. 14 ПКУ податкова консультація - допомога контролюючого органу конкретному платнику податків стосовно практичного використання конкретної норми закону або нормативно-правового акта з питань адміністрування нарахування та сплати податків чи зборів, контроль за справлянням яких покладено на такий контролюючий орган.
При цьому, згідно із ст. 52 ПКУ за зверненням платників податків контролюючі органи безоплатно надають консультації з питань практичного застосування окремих норм податкового законодавства. Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
Вищевикладена відповідь на Ваш лист діє до внесення змін до статей ПКУ, на які йде посилання.
 
 
Заступник  начальника                                                                   О.І. Марухленко

 

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

 
 

Rambler's Top100