Главная arrow Архив газеты arrow 2011arrow 02arrow НДС в кассовом чеке все-таки не по каждой позицииНОВОСТИ ЗАКОНОДАТЕЛЬСТВА
НДС в кассовом чеке все-таки не по каждой позиции

В № 1 газеты «Консультант частного предпринимателя» за 2011 год мы опубликовали материал «Теперь НДС в кассовом чеке РРО должен быть по всем позициям», в котором рассказали о принятом Порядке исчисления и накопления электронными контрольно-кассовыми аппаратами сумм налога на добавленную стоимость, утвержденном постановлением КМУ от 27.12.2010 г. № 1224 (далее — Порядок № 1224).
Согласно п. 2 Порядка № 1224 кассовый чек должен отображать общую сумму НДС по каждой позиции (группе товаров, услуг). Исходя из такой формулировки Порядка № 1224, вполне логично, что это прямое указание выделять НДС по каждому наименованию товара. Но налоговики другого мнения, которое они высказали в нижеприведенном письме. Суть его такова: сумма НДС должна быть отображена в чеке в разрезе позиций по группам товаров, а не по каждому наименованию товара. То есть все остается по-старому.

Публикуется на языке оригинала

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 12.01.2011 р. № 691/7/23-7017/43


В зв’язку з прийняттям постанови Кабінету Міністрів України від 27.12.2010 № 1224 «Про затвердження Порядку обчислення і накопичення електронними контрольно-касовими апаратами сум податку на додану вартість» (далі — Порядок) <...> Державна податкова адміністрація України, в межах компетенції, повідомляє наступне.
Абзацом 5 пункту 2 Порядку, розробленого відповідно до пп. б) п. 201.11 ст. 201 Податкового кодексу України, передбачено, що касовий апарат повинен забезпечувати друкування касового чека, який містить відомості про загальну суму податку за кожною позицією (групою товарів, послуг).
Пункт 1 Порядку визначає, що електронний контрольно-касовий апарат (далі — касовий апарат) повинен забезпечувати обчислення сум податку на додану вартість не менш як за чотирма позиціями, у тому числі розмежовуючи ставки оподаткування та операції, звільнені від оподаткування та такі, що не є об’єктом оподаткування. Тобто зазначеною нормою передбачається розподіл товарів (послуг) за позиціями відносно податкових груп.
В той же час, Вимогами щодо реалізації фіскальних функцій реєстраторами розрахункових операцій для різних сфер застосування, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 18.02.2002 № 199, передбачено, що податкова група — група товарів (послуг), операції з продажу (надання) яких підлягають обкладанню ПДВ за однією і тією ж ставкою, або група товарів (послуг), операції з продажу (надання) яких не підлягають обкладанню ПДВ, а також передбачено, що літерне позначення ставки ПДВ — літера, що відповідає певній податковій групі.
Враховуючи зазначене, відповідно до абз. 5 п. 2 Порядку загальна сума ПДВ має бути відображена по чеку взагалі у розрізі позицій відносно податкових груп (груп товарів), а не щодо кожного товару.
Разом з тим, пунктом 3 діючого Положення про форму та зміст розрахункових документів, затвердженого наказом ДПА України від 01.12.2000 № 614 «Про затвердження нормативно-правових актів до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», фіскальний касовий чек на товари (послуги) повинен містити для СГ, що зареєстровані як платники ПДВ, окремим рядком — літерне позначення ставки ПДВ, розмір ставки ПДВ у відсотках, загальну суму ПДВ за всіма зазначеними в чеку товарами (послугами), на початку рядка — великі літери «ПДВ».
Таким чином, діючі до 01.01.2011 вимоги до розрахункових документів залишаються чинними і на сьогодні.

<...>

Заступник Голови                                                                                                 І. В. Носачова