Главная arrow Архив газеты arrow 2017arrow 24arrow Декларація загальносистемника: головні нюансиДЛЯ ЧАСТНЫХ ПРЕДПРИНИМАТЕЛЕЙ НА ОБЩЕЙ СИСТЕМЕ
Декларація загальносистемника: головні нюанси

За якою формою та коли подається Декларація про доходи за 2017 рік

Наказом Мінфіну від 6 червня 2017 року № 556 (далі — Наказ № 556) оновлена форма податкової декларації про майновий стан і доходи (далі — Декларація про доходи) та інструкція щодо її заповнення (затверджені наказом Міністерства фінансів України від 2 жовтня 2015 року № 859, далі — Інструкції № 859).

Якщо виходити з п. 46.6 Податкового кодексу України (далі — ПК), то нову форму Декларацї про доходи треба подавати починаючи зі звіту за 2018 рік. Однак податківці ігнорують законодавство (див. на стор. 3 поточного номера), стверджуючи, що за результатами 2017 року підприємці на загальній системі подають за новою формою Декларацію про доходи (не пізніше 9 лютого 2018 року).

Правила заповнення Декларації про доходи

Форма річної Декларації про доходи складається із самої декларації (з сімома розділами) і двох додатків до неї.

Показники в Декларації про доходи та додатках заповнюють в гривнях з копійками (п. 4 розділу II Інструкції № 859).

У п. 2 розділу ІІ Інструкції № 859 зазначено, що додатки заповнюються та подаються виключно за наявності доходів (витрат), розрахунок яких міститься у цих додатках. Але фіскали вважають, що для загальносистемників це правило не поширюється на додаток Ф2 «Розрахунок податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб та військового збору з доходів, отриманих самозайнятою особою» (далі — Додаток Ф2). Зокрема, ДФСУ («ЗІР», підкатегорія 104.09) зазначає: «Фізична особа — підприємець на загальній системі оподаткування заповнює та подає додаток Ф2 разом з податковою декларацією, незалежно від результатів здійснення підприємницької діяльності. Якщо протягом звітного періоду дохід від підприємницької діяльності не отримувався, то відповідні рядки додатку та податкової декларації прокреслюються».

Якщо якийсь рядок звітності не заповнюється через відсутність інформації (операції, суми), то його прокреслюють (крім випадків, прямо визначених у Декларації про доходи) (п. 3 розділу ІІ Інструкції № 859).

Які розділи та додатки заповнюють у Декларації про доходи ФОП

Розділ І «Загальні відомості» Декларації про доходи
При заповненні цього розділу у підприємця не повинно виникнути питань.

Розділ ІІ «Доходи, які включаються до загального річного оподатковуваного доходу» Декларації про доходи
У розділі ІІ крім підприємницьких доходів (рядок 10.7) зазначаються ще й громадянські доходи. Останні відображаються, якщо протягом звітного року були отримані доходи не як підприємцем, а як звичайною фізособою (зокрема, зарплата як найманого працівника, доходи від продажу нерухомого та/або рухомого майна, від орендних операцій тощо).

Рядок 10.7 Декларації про доходи та Додаток Ф2
Ключовим для загальносистемника є рядок 10.7 розділу ІІ Декларації про доходи, в якому відображаються підприємницькі доходи, а також ПДФО та військовий збір. Цей рядок розшифровується у Додатку Ф2.
 
 

Rambler's Top100