Содержание

НОВОСТИ ЗАКОНОДАТЕЛЬСТВА
Якою мовою треба заповнювати податкову звітність
ГУ ДФС у Чернівецькій області відповіла на запитання: чи є обов’язковим заповнення податкової звітності українською мовою в тих регіонах, де за рішенням місцевих рад іншій мові офіційно надано статус регіональної.

Методрекомендації щодо заповнення роботодавцями ЄСВ-звіту: чотири нюанси
Головні управління ДФС та Пенсійного фонду в Черкаській області спільно прийняли Методичні рекомендації щодо заповнення звіту з ЄСВ у форматі відповідей на запитання страхувальників, що найчастіше виникають під час заповнення звітності (далі — Методрекомендації) (а саме: Звіту про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів (форма № Д4), далі — форма № Д4).

Що робити, якщо втрачені ключі електронного цифрового підпису

ГУ ДФС у Київській області повідомляє: якщо підписувач втратив (пошкодив) особистий ключ або забув пароль його захисту, то потрібно повторно пройти процедуру реєстрації з одночасним поданням заяви на скасування посиленого сертифіката та пакету реєстраційних документів для відповідної категорії платників податків.


Ведення єдинниками Книги обліку в електронному вигляді поки неможливе
ДФСУ («ЗІР», підкатегорія 107.07) відповіла на запитання: з якого періоду ФОП-єдинник може зареєструвати та вести книгу обліку доходів (книгу обліку доходів і витрат) в електронному вигляді?

Обмежень щодо кількості видів діяльності у Реєстрі єдинників не передбачено

Реєстрація суб’єкта господарювання як ФОП-єдинника здійснюється шляхом внесення відповідних записів до реєстру платників єдиного податку (далі — Реєстр ЄП).

На підставі поданої підприємцем заяви про застосування спрощеної системи оподаткування до Реєстру ЄП, зокрема, вносяться відомості про види господарської діяльності (якщо вони не заборонені для єдинників).

ДФСУ («ЗІР», підкатегорія 107.01) зазначає, що законодавством не передбачено обмежень для підприємців щодо кількості видів діяльності, які можуть бути внесені до Реєстру ЄП (п. 299.1, пп. 5 п. 298.3 Податкового кодексу України).


З 23 жовтня 2017 року податкова приймає Таблицю платника за оновленою формою
ДФСУ вказує, що Таблиця за формою J/F1312302 повинна подаватися платниками податків з дотриманням вимог Наказу № 776 починаючи з 23 жовтня 2017 року.

Власнику РРО слід подбати про зберігання документів

ГУ ДФС у Тернопільській області нагадала, що суб’єкти господарювання, які використовують РРО для здійснення розрахункових операцій у готівковій та/або безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, зобов’язані, зокрема:

  • зберігати в господарській одиниці останню використану та поточну розрахункову книжку, що використовується на період виходу з ладу РРО, здійснення його ремонту або у разі тимчасового (але не більше 7 робочих днів) відключення електроенергії;
  • у кінці робочого дня (зміни) друкувати на РРО (за винятком автоматів з продажу товарів/послуг) фіскальні звітні чеки у разі здійснення розрахункових операцій;
  • друкувати X-звіти, Z-звіти та інші документи, що передбачені документацією на РРО, відповідно до законодавства;
  • забезпечувати відповідність готівкових сум на місці проведення розрахунків тим, що зазначені в денному звіті РРО, а у випадку використання розрахункової книжки — загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня;
  • зберігати на місці проведення розрахунків реєстраційне посвідчення та останню довідку про опломбування РРО або їх копії;
  • у разі виявлення несправностей РРО, а також пошкодження засобів контролю протягом робочого дня, коли виявлено несправності чи пошкодження, в довільній формі повідомити ЦСО, а також протягом двох робочих днів після дня виявлення несправностей чи пошкодження письмово або засобами електронного зв'язку в довільній формі повідомити про це контролюючий орган, у якому суб'єкт господарювання зареєстрований як платник податків.

Новації у порядку обліку платників ЄСВ
Наказом від 25 вересня 2017 року № 803 внесено зміни до Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24 листопада 2014 року № 1162 (далі — Порядок № 1162). Зокрема, у Порядку № 1162 з’явився новий розділ VI, у якому зазначено, що організація обліку платників ЄСВ розподіляється у контролюючих органах на два рівні.

НКЦПФР не підтримує «криптовалютні» законопроекти
Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (далі — НКЦПФР) проаналізувала два законопроекти з питань врегулювання обігу криптовалют.

Урядовий законопроект передбачає захист бізнесу від тиску правоохоронців
Кабінет Міністрів підтримав розроблений Міністерством юстиції та робочою групою з представників бізнесу та правоохоронних органів проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо запобігання тиску правоохоронних органів на бізнес» (далі — Законопроект).


НАЛОГОВЫЙ КАЛЕНДАРЬ ПРЕДПРИНИМАТЕЛЕЙ
Податковий календар приватних підприємців на грудень 2017 року

У календарі наведено найпоширеніші для приватних підприємців граничні строки подання звітності та сплати податків (зборів). Для уникнення проблем з контролюючими органами рекомендуємо не відкладати виконання своїх податкових обов’язків на останній день.ДЛЯ ВСЕХ ЧАСТНЫХ ПРЕДПРИНИМАТЕЛЕЙ
Тимчасова «заморозка» діяльності: розрахунок податків

У публікації проаналізуємо податкові наслідки, які чекають підприємців (залежно від їхньої системи оподаткування) при «заморожуванні» діяльності (тобто тимчасове припинення діяльності без держреєстрації «ліквідації» підприємництва). При розгляді будемо виходити з того, що підприємець у період тимчасового «заморожування» діяльності: не веде госпдіяльності (відсутні доходи), не має найманих працівників та не зареєстрований платником ПДВ.


Інвентаризація у ФОП
Нормативно-правові акти не дають підприємцям чітких відповідей щодо інвентаризаційної тематики, тому заповнимо прогалини вітчизняного законодавства.


ДЛЯ ЧАСТНЫХ ПРЕДПРИНИМАТЕЛЕЙ НА ОБЩЕЙ СИСТЕМЕ
Шпаргалка для екс­-єдинників
Заключна частина. Початок див. в № 18, № 19 газети за 2017 рік


ВСЁ ДЛЯ ПЛАТЕЛЬЩИКОВ ЕДИНОГО НАЛОГА
Перевищення єдинником дозволених розмірів доходів: що робити

Залежно від групи Податковим кодексом України (далі — ПК) передбачені гранично припустимі суми отриманих доходів.

Дозволений розмір доходів не єдиний критерій, який визначає, в якій групі знаходитися підприємцеві. Однак нас у цій публікації буде цікавити винятково він. Найголовніше — що робити, якщо платник єдиного податку перевищив дозволений розмір доходу. При цьому, якщо єдинник переступить п’ятимільйонну межу, то він позбавлений вибору та зобов’язаний перейти на загальну систему.


Місцева рада не затвердила ставки єдиного податку для вашої діяльності: як бути
Запитання: Чи можуть ФОП — платники єдиного податку здійснювати види діяльності, для яких сільська, селищна чи міська рада не встановила ставку, якщо такі види діяльності для цих підприємців не заборонені Податковим кодексом України?


ПРАВОВАЯ ШКОЛА ЧАСТНЫХ ПРЕДПРИНИМАТЕЛЕЙ
Запит від фіскалів: дії платника

Фіскали іноді звертаються до платників з вимогою надати потрібну інформацію. Тому підприємці повинні знати, як себе поводити.


Чи може підприємець доручити працівнику підписати договір
ЗАПИТАННЯ: У підприємця немає можливості підписати договір купівлі-продажу, тому він доручає зробити це своєму працівникові. Чи не порушується в цьому разі законодавство?