Главная arrow Архив газеты arrow 2017arrow 24arrow Чи завжди загальносистемник повинен сплачувати авансові ПДФО-платежіНОВОСТИ ЗАКОНОДАТЕЛЬСТВА
Чи завжди загальносистемник повинен сплачувати авансові ПДФО-платежі

Нагадаємо: загальносистемники повинні самостійно розраховувати авансові платежі з ПДФО виходячи з фактичних даних, зазначених у Книзі обліку доходів і витрат. У таблиці систематизуємо строки сплати авансових платежів, які передбачені пп. 177.5.1 Податкового кодексу України (далі — ПК).

За який квартал треба сплачувати авансовий 
ПДФО-платіж

Граничний термін сплати
авансового 
ПДФО-платежу

І квартал

до 20 квітня поточного року

ІІ квартал

до 20 липня поточного року

ІІІ квартал

до 20 жовтня поточного року

ІV квартал

не сплачується

На підставі вищезазначеного ГУ ДФС у Львівській області звертає увагу на три нюанси.

1. Якщо результатом розрахунку за відповідний календарний квартал є від’ємне значення чистого доходу, то авансовий платіж за такий період не сплачується. Тобто підприємець не завжди повинен сплачувати авансові внески, а лише тоді, коли він має прибуток (чистий дохід) (пп. 177.5.1 ПК).
2. Остаточний розрахунок ПДФО за звітний податковий рік здійснюється платником самостійно згідно з даними, зазначеними в річній податковій декларації про майновий стан і доходи, з урахуванням сплачених протягом року авансових платежів (абз. 1 пп. 177.5.3 ПК).

3. Надмірно сплачені протягом року авансові суми ПДФО підлягають зарахуванню в рахунок майбутніх платежів з цього податку або поверненню платнику податку в порядку, передбаченому ПК (абз. 2 пп. 177.5.3 ПК).
 
 

Rambler's Top100