Главная arrow Архив газеты arrow 2017arrow 24arrow Коли підприємцю за борги скасовують «єдиноподатковий» статусНОВОСТИ ЗАКОНОДАТЕЛЬСТВА
Коли підприємцю за борги скасовують «єдиноподатковий» статус

ГУ ДФС у Львівській області підтверджує, що податківці мають право скасувати статус платника єдиного податку підприємцю, якщо він протягом двох кварталів має недоплату за єдиним податком. При цьому як аргумент львівські фіскали наводять пп. 8 пп. 298.2.3 Податкового кодексу України, де зазначено, що у разі наявності податкового боргу на кожне перше число місяця протягом двох послідовних кварталів виключення з Реєстру платників єдиного податку відбувається в останній день другого із двох послідовних кварталів. Тобто підприємця-порушника примусово переводять на загальну систему оподаткування.

Важливо! Якщо платник вважає, що контролюючим органом було неправильно визначено відсутність/наявність податкового боргу, він може оскаржити рішення про анулювання реєстрації платником єдиного податку як в адміністративному, так і в судовому порядку. На час оскарження зазначеного рішення у суб’єкта господарювання відсутні підстави для застосування спрощеної системи оподаткування.
 
 

Rambler's Top100