Главная arrow Архив газеты arrow 2017arrow 24arrow Працівник виконав доручену йому роботу: чи можна раніше піти з роботи?



НОВОСТИ ЗАКОНОДАТЕЛЬСТВА
Працівник виконав доручену йому роботу: чи можна раніше піти з роботи?

Управління Держпраці у Хмельницькій області наголошує, що виконання норми праці за коротший час не дає права працівнику залишати робоче місце до закінчення робочого часу.

Ще хмельницькі фахівці вказують на низку нюансів.

  • 1. Нормальна тривалість робочого часу відповідно до ст. 50 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП) не може перевищувати 40 годин на тиждень.
  • 2. Час початку і закінчення щоденної роботи (зміни) передбачається правилами внутрішнього трудового розпорядку і графіками змінності відповідно до законодавства.
  • 3. Згідно зі ст. 139 КЗпП працівники зобов’язані працювати чесно і сумлінно, своєчасно і точно виконувати розпорядження роботодавця, додержувати трудової і технологічної дисципліни тощо. Залишення робочого місця до закінчення робочого часу, незалежно від факту дострокового виконання планового завдання, є порушенням трудової дисципліни, яке тягне за собою дисциплінарну відповідальність.
  • 4. Якщо з певних причин працівнику потрібно залишати робоче місце раніше встановленого часу, він може звернутися до роботодавця із проханням щодо встановлення йому неповного робочого часу відповідно до ст. 56 КЗпП.



 
 

Rambler's Top100