Главная arrow Архив газеты arrow 2017arrow 24arrow Вимоги до первинних документів загальносистемниківНОВОСТИ ЗАКОНОДАТЕЛЬСТВА
Вимоги до первинних документів загальносистемників

ДФСУ зазначила, які обов’язкові реквізити повинні мати первинні документи для підтвердження витрат ФОП на загальній системі оподаткування.

Наведемо основні висновки фіскалів, які зазначені в «ЗІР» (підкатегорія 104.05).

1. Відповідно до ст. 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16 липня 1999 року № 996-ХІV та Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24 травня 1995 року № 88 (далі — Положення № 88), первинні документи повинні мати такі обов’язкові реквізити:

  • найменування суб’єкта господарювання, від імені якого складено документ;
  • назва документа (форми);
  • дата складання;
  • зміст, обсяг та одиниця виміру господарської операції (у натуральному та/або вартісному виразі);
  • посади і прізвища осіб, відповідальних за здійснення господарської операції і правильність її оформлення;
  • особистий підпис або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції.
2. Залежно від характеру операції та технології обробки даних до первинних документів можуть бути включені додаткові реквізити: ідентифікаційний код; номер документа; підстава для здійснення операцій; дані про документ, що засвідчує особу — одержувача тощо (п. 2.4 Положення № 88).
 
3. Вільні рядки в первинних документах підлягають обов’язковому прокреслюванню (п. 2.11 Положення № 88). 
 

Rambler's Top100