Главная arrow Архив газеты arrow 2020arrow 08arrow Допомога єдинникам на дітей для компенсації «карантинних збитків»НОВОСТИ ЗАКОНОДАТЕЛЬСТВА
Допомога єдинникам на дітей для компенсації «карантинних збитків»

Кабінет Міністрів України ухвалив постанову «Деякі питання соціальної підтримки сімей з дітьми» на засіданні Уряду 22 квітня 2020 року.

Наведемо основні нововведення. 

1. Запроваджена допомога на дітей підприємцям — платникам єдиного податку 1 і 2 групи, які сплачували ЄСВ. Ці виплати будуть здійснюватися під час дії карантину та на один місяць після дати його відміни. Допомогою може скористатися близько 300 тис. сімей. Вона надаватиметься на кожну дитину до 10 річного віку в розмірі прожиткового мінімуму:

  • для дітей віком до 6-ти років — 1 779 грн.;
  • для дітей віком від 6-ти до 10-ти років — 2 218 грн.
Не зрозуміло, чому держава надає пільги тільки першогрупникам та другогрупникам та забуває про третьогрупників і загальносистемників. Ще виникає запитання, чому уряд вважає, що допомогу треба давати лише на дітей до 10-ти років. Що 12 та 13 річні вже не діти? 

2. Для громадян, які втратили роботу або не мають можливості працевлаштуватися під час карантину, спрощено доступ і надано можливість отримати державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям, яка в свою чергу передбачає і доплати на кожну дитину. Цією підтримкою буде охоплено близько 100 тис. громадян. Середньомісячній розмір допомоги для малозабезпеченої сім’ї, в якій виховуються неповнолітні діти, становитиме від 2 800 грн. до 3 020 грн.

3. Збільшено з двох до трьох місяців термін простроченої заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг одержувачами житлових субсидій та пільг, за наявності якої житлова субсидія не призначається.