Содержание

ГОРЯЧАЯ ТЕМА
ПДВ-пільги у «карантинний період»
У цій публікації наведемо 6 відповідей, які розкривають механізм дії «карантинних» ПДВ-пільг.

Як розраховувати ліміт річного доходу для єдинників у 2020 році
Законом № 540, який набрав чинності з 2 квітня 2020 року, внесено зміни до п. 291.4 ПК, якими збільшено граничні обсяги доходу, що надають право суб’єктам господарювання застосовувати спрощену систему оподаткування.

Податкові «антивірусні ліки» для підприємців: прийнято новий закон

Проаналізуємо найцікавіші зміни, внесені Законом № 540 до Податкового кодексу України.НОВОСТИ ЗАКОНОДАТЕЛЬСТВА
Строки зберігання електронних податкових документів
Для цілей оподаткування платники зобов’язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов’язаних з визначенням об’єктів оподаткування та/або податкових зобов’язань, на підставі документів, пов’язаних з обчисленням і сплатою податків/зборів.

Книга обліку доходів/витрат закінчилась під час карантину: що робити

ФОП можуть вести облік доходів і витрат без використання відповідної книги, якщо її ведення повинно було розпочатися після встановлення карантину (це стосується тих підприємців, у яких закінчилась книга обліку після встановлення карантину).


Нюанси заповнення Таблиці даних платника ПДВ
Одночасне заповнення граф щодо придбання (отримання) і постачання/надання товарів/послуг в одному рядку Таблиці не допускається.

Штрафи за порушення граничних термінів реєстрації ПН/РК у «карантинний період»
Чи застосовуються штрафні санкції за порушення граничних термінів реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, вчинені протягом періоду з 1 березня по 31 травня 2020 року?

ПДФО з матдопомоги на оздоровлення
ГУ ДПС у Тернопільській області розглянуло порядок обкладання ПДФО суми матеріальної допомоги, яка надається роботодавцем працівникам і має систематичний характер (наприклад, на оздоровлення, у зв’язку з екологічним станом).

Як правильно оформити відпустку без збереження зарплати на час карантину
Роботодавцю в жодному разі не можна відправляти у відпустку «за свій рахунок» примусово без згоди працівника.

Роботодавець не може оголосити простій безпідставно
Якщо простій оголошено роботодавцем безпідставно, то працівникам зобов’язані сплатити середній заробіток за час вимушеного прогулу.

Наявність форс-мажору під час карантину бізнесу треба доводити
У контексті подій, які сьогодні відбуваються в Україні, дуже важливо детально конкретизувати в господарських договорах випадки форс-мажору. Поняття «форс-мажорні обставини» зустрічається у багатьох нормативно-правових актах. А для його позначення використовують різні назви: «форс-мажорні обставини», «обставини непереборної сили», «форс-мажор». Але всі ці терміни однакові за змістом.

У яких випадках необхідно терміново скасувати електронний підпис

Користувач кваліфікованого сертифіката ключа зобов’язаний невідкладно скасувати кваліфікований сертифікат ключа у разі:

  • компрометації особистого ключа користувача (факт або обґрунтована підозра того, що особистий ключ став відомий іншим особам, втрата можливості подальшого використання особистого ключа із будь-яких обставин, зокрема, втрата або пошкодження носія ключової інформації тощо);
  • зміни відомостей, зазначених у кваліфікованому сертифікаті (у тому числі П. І. Б. фізичної особи);
  • виявлення помилок у реквізитах кваліфікованого сертифіката тощо.


НАЛОГОВЫЙ КАЛЕНДАРЬ ПРЕДПРИНИМАТЕЛЕЙ
Податковий календар приватних підприємців на травень 2020 року
У календарі (див. ТУТ) наведено найпоширеніші для приватних підприємців граничні строки подання звітності та сплати податків (зборів). Для уникнення проблем з контролюючими органами рекомендуємо не відкладати виконання своїх податкових обов’язків на останній день.


ДЛЯ ВСЕХ ЧАСТНЫХ ПРЕДПРИНИМАТЕЛЕЙ
Фіскали про «антивірусні нововведення» для бізнесу
Державна податкова служба у зв’язку із введенням карантину та прийняттям низки законів роз’яснила особливості застосування найсвіжіших нововведень.


ПРАВОВАЯ ШКОЛА ЧАСТНЫХ ПРЕДПРИНИМАТЕЛЕЙ
Індексація зарплати за квітень 2020 року

Розрахунок сум індексації проводиться за кожним працівником окремо.


Чи є коронавірус форс­-мажором та підставою для невиконання зобов’язань?

У зв’язку з епідемією коронавірусу в державі вживаються заходи задля зменшення ризиків поширення інфекції (COVID-19). Безперечно такі дії впливають на бізнес і виконання умов договорів, тому пропонуємо детально розібратися з тим, чи можна такі обставини вважати форс-мажором та підставою для невиконання зобов’язань.