Содержание

НОВОСТИ ЗАКОНОДАТЕЛЬСТВА
Виправили помилки у ф. № 1ДФ, що зменшили/збільшили ПДФО — очікуйте штрафи
ГУ ДПС в Івано-Франківській області вказало: неподання, подання з порушенням встановлених строків, подання не в повному обсязі, з недостовірними відомостями або з помилками у формі № 1ДФ, якщо такі недостовірні відомості або помилки призвели до зменшення та/або збільшення податкових зобов’язань фізособи та/або до зміни фізособи, — тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 грн. Ті самі дії, вчинені податковим агентом, до якого протягом року було застосовано штраф за таке саме порушення, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 2040 грн. (п. 119.1 Податкового кодексу України).

Чи потрібно подавати Турдекларацію за бездіяльний період?

ГУ ДПС в Одеській області навело особливості подання податкової декларації з туристичного збору (далі — Турдекларація) та сплати турзбору.


З 1 липня змінився розмір прожиткового мінімуму

З 1 липня 2020 року зміниться розмір прожиткового мінімуму, який тепер становить:

  • загальний показник — 2118 грн.;
  • дітям до 6 років — 1859 грн.;
  • дітям віком від 6 до 18 років — 2318 грн.;
  • працездатним особам — 2197 грн.;
  • особам, які втратили працездатність — 1712 грн.

Змінено порядок перенесення останнього дня сплати податків
ГУ ДПС у Чернівецькій області роз’яснює: Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» від 16 січня 2020 року № 466-ІХ, зокрема, вирішено проблемне питання визначення дати сплати податкового зобов’язання.

Податкові новації: зміни механізму стягнення податкового боргу
Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» від 16 січня 2020 року № 466-ІХ внесено зміни в частині примусового стягнення податкового боргу (діють з 23 травня 2020 року).

Законодавці не скасували паперову Книгу обліку
Парламент ухвалив законопроєкт «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо функціонування електронного кабінету та спрощення роботи фізичних осіб — підприємців», який зареєстровано за № 2524 (далі — Законопроєкт № 2524). Тепер очікуємо реакцію президента на цей закон: підпише його чи ні?

Уряд дозволив реєструвати Книгу обліку після карантину
Книгу обліку підприємцям тимчасово можна заповнювати без її реєстрації в ДПС — повідомили в ГУ ДПС у Львівській області. У подальшому, протягом трьох місяців з дня прийняття урядом рішення про скасування карантину, такі підприємці мають подати на реєстрацію зазначені Книги, до яких внесені дані про доходи (доходи і витрати), отримані чи здійснені під час карантину.

Єдинник втратив Книгу обліку: алгоритм дій
Книги обліку доходів (для платників єдиного податку 1–2 та 3 груп, які не є платниками ПДВ), книги обліку доходів і витрат (для платників єдиного податку 3 групи, які є платниками ПДВ) (далі — Книги обліку) зберігаються платниками податку протягом 3 років після виконання останнього запису.

Яким чином проводиться камеральна перевірка ЄСВ-звітності
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 13 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 8 липня 2010 року № 2464-VI (далі — Закон № 2464) документальні та камеральні перевірки з ЄСВ проводяться у порядку, встановленому Податковим кодексом України (далі — ПК).

Штрафи за несвоєчасну реєстрацію «безПДВшних» податкових накладних

Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу Українищодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» від 16 січня 2020 року № 466-IX (далі — Закон № 466) внесено зміни до статті 120-1 Податкового кодексу України (далі — ПК), зокрема встановлено нові штрафні санкції за невчасну реєстрацію податкових накладних та/або розрахунків коригування (далі — ПН/РК), в яких не зазначаються суми ПДВ, зокрема:

  • ПН/РК, складених на операції з постачання товарів/послуг, що звільняються від оподаткування ПДВ;
  • ПН/РК, складених на операції, що оподатковуються за нульовою ставкою тощо.

В яких випадках проводиться розпломбування РРО
У ГУ ДПС у Луганській області роз’яснили, що згідно з п. 9 розд. II Порядку опломбування реєстраторів розрахункових операцій, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14 червня 2016 року № 547 (далі — Порядок № 547), розпломбування РРО та вилучення довідки про опломбування здійснюються центрами сервісного обслуговування (далі — ЦСО), з яким суб’єктом господарювання укладено договір про технічне обслуговування та ремонт РРО, здійснюється у таких випадках...

Рахунок відкритий до ФОП-реєстрації: чи повідомить банк про це податківців
ДПСУ в «ЗІР» (підкатегорія 116.08) надала відповідь на запитання: чи зобов’язані банківські установи повідомляти контролюючі органи про наявні поточні рахунки для власних потреб, які були відкриті фізособами до їх реєстрації ФОП?

Затверджена форма попередження роботодавця про відповідальність за трудові порушення
Форму попередження про відповідальність за порушення законодавства про працю затверджено наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 19 травня 2020 року № 919. Отже, з 12 червня 2020 року діє форма попередження про відповідальність за трудові порушення. Це попередження буде надаватися всім роботодавцям за результатами інспекційних відвідувань Держпраці.

Запрацював Закон щодо заборони нарахування штрафів/пені за кредитами в період карантину
4 липня набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Господарського кодексу України та Цивільного кодексу України щодо недопущення нарахування штрафних санкцій за кредитами (позиками) у період дії карантину, встановленого з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби COVID-19)» № 691-ІХ, який Верховна Рада ухвалила 16 червня 2020 року.

Як листуватись з податківцями через Електронний кабінет
ГУ ДПС у Київській області звертає увагу платників податків, що надіслати лист (запит, звернення тощо) до відповідного органу ДПС можна за допомогою меню «Листування з ДПС» приватної частини Електронного кабінету. Лист має бути у форматі pdf (обмеження 2 МБ).

Як сплатити податкові платежі через Електронний кабінет
ГУ ДПС в Івано-Франківській області повідомляє, що платник в меню «Стан розрахунків з бюджетом» приватної частини Електронного кабінету має доступ до своїх особових рахунків із сплати податків/зборів. 


НАЛОГОВЫЙ КАЛЕНДАРЬ ПРЕДПРИНИМАТЕЛЕЙ
Податковий календар приватних підприємців на серпень 2020 року
У календарі (див. ТУТ) наведено найпоширеніші для приватних підприємців граничні строки подання звітності та сплати податків (зборів). Для уникнення проблем з контролюючими органами рекомендуємо не відкладати виконання своїх податкових обов’язків на останній день.


ДЛЯ ВСЕХ ЧАСТНЫХ ПРЕДПРИНИМАТЕЛЕЙ
Нюанси застосування програмних РРО

У суб’єктів господарювання виникають запитання у зв’язку з введенням програмних РРО (далі — ПРРО). Редакція продовжує друкувати на сторінках нашого видання відповіді ДПСУ на найбільш цікаві з них (зокрема, див. консультацію на стор. 17–18 № 12 газети за 2020 рік).


Рекомендації щодо заповнення реєстраційної заяви за ф. № 1-­ПДВ

23 травня 2020 року набрав чинності Закон України від 16 січня 2020 року № 466-ІХ, яким внесено зміни до порядку реєстрації платників ПДВ. Для реєстрації платником ПДВ до контролюючого органу за місцем реєстрації (місцем проживання) подається заява за формою № 1-ПДВ (далі — Заява № 1-ПДВ), яку затверджено наказом Міністерства фінансів України від 14 листопада 2014 року № 1130 (далі — Наказ № 1130). Заява № 1-ПДВ подається засобами електронного зв’язку в електронній формі (п. 183.7 Податкового кодексу України, далі — ПК).


Відпустки-­2020 з урахуванням карантинних обмежень

Настала пора відпусток. Як нараховувати відпускні, якщо на період карантину суб’єкти господарювання відправляли своїх працівників у неоплачувану відпустку за свій рахунок або після неповної зайнятості працівників? Відповіді на ці запитання ми розглянемо далі в публікації.ДЛЯ ЧАСТНЫХ ПРЕДПРИНИМАТЕЛЕЙ НА ОБЩЕЙ СИСТЕМЕ
ФОП-­загальносистемник очима податківців (порядок ведення обліку доходів і витрат)
Редакція продовжує цикл публікацій (початок див. у № 2, 4, 11, 12 газети за 2020 рік), у яких надано роз’яснення фіскалів щодо особливостей застосування загальної системи оподаткування. 


ВСЁ ДЛЯ ПЛАТЕЛЬЩИКОВ ЕДИНОГО НАЛОГА
Нові строки подання «єдиноподаткової» заяви третьогрупниками

Платник єдиного податку 3 групи змінив місце здійснення діяльності чи податкову адресу суб'єкта господарювання. Коли необхідно повідомити податкову?ПРАВОВАЯ ШКОЛА ЧАСТНЫХ ПРЕДПРИНИМАТЕЛЕЙ
Індексація зарплати за липень 2020 року
Розрахунок сум індексації проводиться за кожним працівником окремо.