Содержание

НОВОСТИ ЗАКОНОДАТЕЛЬСТВА
ФОП-єдинники зобов’язані забезпечити зберігання первинних документів
Платники зобов’язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов’язаних з визначенням об’єктів оподаткування та/або податкових зобов’язань, на підставі первинних та інших документів, пов’язаних з обчисленням і сплатою податків/зборів.

Роботодавцем отримана допомога по частковому безробіттю на період карантину: як це відобразити у ф. № 1ДФ
Як інформують в ГУ ДПС в Івано-Франківській області, згідно з ч. 1 ст. 47 прим. 1 Закону України «Про зайнятість населення» від 5 липня 2012 року № 5067-VI (далі — Закон № 5067), допомога по частковому безробіттю на період карантину надається застрахованим особам у разі втрати ними частини заробітної плати або доходу внаслідок вимушеного скорочення передбаченої законодавством тривалості робочого часу в зв’язку із зупиненням (скороченням) діяльності через коронавірусний карантин.

Нові коди ознак доходів для заповнення форми № 1ДФ
Мінфін наказом від 26 травня 2020 року № 241 (далі — Наказ № 241) вніс зміни у додаток до Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку.

З 3 червня 2020 року діє механізм списання ЄСВ-недоїмки за 2017–2020 роки для «сплячих» ФОП

Нагадаємо: з 3 червня 2020 року набрали чинності норми п. 5 розд. I Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» щодо усунення дискримінації за колом платників» від 13 травня 2020 року № 592-IX (далі — Закон № 592). Редакція вже писала про це на стор. 9–10 № 10 газети «Консультант приватного підприємця» за 2020 рік.

ГУ ДПС у Луганській області проаналізувало ці нововведення.


Умови формування податкового кредиту з ПДВ за касовими чеками
У разі відсутності податкової накладної платник ПДВ має право віднести до податкового кредиту суми ПДВ за придбаними товарами/послугами на підставі касових чеків РРО, в яких загальна сума не перевищує 200 грн. (без урахування ПДВ) або 240 грн. (з урахуванням ПДВ) за день.

З 2021 року змінено відповідальність за порушення правил сплати податків

У зв’язку з введенням в дію Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» від 16 січня 2020 року № 466-ІХ в новій редакції викладено статтю 124 Податкового кодексу України (далі — ПК) «Порушення правил сплати (перерахування) грошового зобов’язання». 


Який період перевіряють контролюючі органи
ГУ ДПС у Київській області інформує, що  під час  планування, організації та проведення документальних перевірок контролюючі органи враховують строки податкової давності, визначені п. 102.1 Податкового кодексу України (далі — ПК).

Як подати скаргу на рішення контролюючого органу
Рішення, прийняті контролюючим органом, можна оскаржити в адміністративному або судовому порядку.

Очікуємо підвищення лімітів при перерахуванні коштів через термінали з 5 тис. до 25 тис. грн.
18 червня у Верховній Раді зареєстрований законопроєкт «Про внесення зміни до Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» щодо збільшення максимальної суми грошового переказу з 5 до 25 тисяч гривень» № 3686.

Коли контролери відновлять планові перевірки
«У підприємців дійсно виникає багато запитань щодо перевірок. Зокрема, зараз актуальними є щодо відновлення планових... якщо Кабінетом Міністрів України буде прийнято рішення про продовження карантину, то дата зняття заборони припадатиме на перше число місяця, наступного за місяцем, у якому дія карантину була припинена», — прокоментував Олег Мірошніченко, т. в. о. Голови Державної регуляторної служби України.

Уряд визначив графік підвищення мінімальної заробітної плати в Україні

Президент поставив завдання Кабінету Міністрів підвищити рівень мінімальної заробітної плати в Україні. 


З 1 липня 2020 року виробництво спирту можуть здійснювати усі суб’єкти господарювання за наявності відповідної ліцензії
ДПСУ повідомляє, що Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» щодо лібералізації діяльності у сфері виробництва і обігу спирту етилового» від 3 грудня 2019 року № 318-IX (далі — Закон № 318) внесено зміни до Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР

Мінсоцполітики: пенсія призначатиметься автоматично
Пенсійний фонд України розробив та впровадив в дослідну експлуатацію нову сервісну послугу — автоматичне призначення пенсії. Послуга надаватиметься засобами вебпорталу електронних послуг Пенсійного фонду з використанням кваліфікованого електронного підпису (далі — КЕП)та дозволятиме призначати пенсії автоматично при досягненні пенсійного віку з урахуванням всіх наявних у Пенсійному фонді даних, завчасно поданих майбутніми пенсіонерами.

Функціонування Електронного кабінету: нововведення

У ГУ ДПС у Луганській області звернули увагу: змінами до Податкового кодексу України (далі — ПК), внесеними Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» від 16 січня 2020 року № 466-ІХ, зокрема, вдосконалюється функціонування Елект­ронного кабінету.


Як оформити електронний підпис
Міністерство цифрової трансформації України зазначило: щоб скористатися цифровими сервісами або е-документообігом, треба мати електронний підпис. Це нескладно: розповідаємо, як зручно та швидко отримати персональний е-підпис.


ДЛЯ ВСЕХ ЧАСТНЫХ ПРЕДПРИНИМАТЕЛЕЙ
Алгоритм отримання підприємцем «на себе» допомоги по частковому безробіттю на період карантину
Отримання допомоги по частковому безробіттю на період карантину регламентується Порядком надання та повернення коштів, спрямованих на фінансування допомоги по частковому безробіттю на період карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, затвердженим постановою КМУ від 22 квітня 2020 року № 306 (далі — Порядок № 306).
Відповідно до п. 2 Порядку № 306 допомога по частковому безробіттю на період карантину надається міськими, районними і міськрайонними центрами зайнятості та філіями регіональних центрів зайнятості роботодавцям із числа суб’єктів малого та середнього підприємництва, в тому числі ФОП (далі — роботодавці), для виплати допомоги працівникам у разі втрати ними частини заробітної плати, а також ФОП, які є застрахованими особами, — у разі втрати ними частини доходу внаслідок вимушеного скорочення передбаченої законодавством тривалості робочого часу в зв’язку із зупиненням (скороченням) діяльності внаслідок карантину.

Праця неповнолітніх: що треба знати роботодавцям

Державна служба України з питань праці надала відповіді на 5 запитань.


Головне про програмні РРО
Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг та інших законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг» від 20 вересня 2019 року № 128-IX (далі — Закон № 128) відкрив можливість використовувати замість традиційних РРО нову модель — програмні РРО (далі — ПРРО). Це не заміна класичних РРО, а альтернатива для платників використовувати новітні РРО. У той же час, класичні РРО, які є у продавців та які зареєстровані, вони залишаться та надалі будуть використовуватися. Отже, у платників з’явилася додаткова можливість застосовувати кардинально новий вид РРО.
ПРРО — це фактично програма, яка може буде встановлена на будь-який гаджет, в тому числі й на смартфон. Таким чином перетворюючи його на касовий апарат. Також на будь-який пристрій — планшет, ноутбук, комп’ютер.

Які дії платника у разі зупинення ПН/РК

ГУ ДПС у м. Києві роз’яснює порядок дій платників ПДВ у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних та проблематику під час подання платниками пояснень і документів.

 


Аналізуємо основні ПДФО­-зміни
Редакція вже публікувала зміни, внесені до Податкового кодексу України (далі — ПК) Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» від 16 січня 2020 року № 466-ІХ (далі — Закон № 466) на стор. 3–8 № 10 газети за 2020 рік. В цій публікації ГУ ДПС в Івано-Франківській області проаналізувало ПДФО-нововведення, запроваджені Законом № 466.
Відтак з 23 травня 2020 року внесено зміни до ПК в частині адміністрування ПДФО.


ДЛЯ ЧАСТНЫХ ПРЕДПРИНИМАТЕЛЕЙ НА ОБЩЕЙ СИСТЕМЕ
ФОП­-загальносистемник очима податківців (порядок визначення доходів)
Редакція продовжує цикл публікацій (початок див. у № 2, 4, 11 газети за 2020 рік), у яких надано роз’яснення фіскалів щодо особливостей застосування загальної системи оподаткування.