Содержание

НОВОСТИ ЗАКОНОДАТЕЛЬСТВА
Нові ознаки доходів зазначаємо у ф. № 1ДФ з III кварталу
ГУ ДПС у Тернопільській області нагадує, що 1 липня 2020 року набрав чинності наказ Міністерства фінансів України «Про затвердження Змін до додатка до Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку» від 26 травня 2020 року № 241 (далі — Наказ № 241), яким внесено зміни до Довідника ознак доходів, які діють з 1 липня 2020 року.

Терміни подання форми № 20-ОПП при використанні ПРРО
Суб’єктам господарювання, які розпочнуть застосування ПРРО після 1 серпня 2020 року, необхідно подати повідомлення за формою № 20-ОПП до початку використання ПРРО.

ФОП у разі виплати доходів нерезиденту зобов’язані утримувати податок
ГУ ДПС в Івано-Франківській області повідомляє, що ФОП та фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, при виплаті доходів нерезиденту — юридичній особі мають утримувати податок з таких доходів та подавати податкову декларацію з податку на прибуток підприємств.

Формування податкового кредиту з ПДВ при одночасному застосуванні касового і стандартного методів
Якщо платник ПДВ придбаває (виготовляє) товари (послуги) та основні засоби, які призначаються для їх використання в операціях, за якими податкові зобов’язання визначаються за касовим методом, то суми ПДВ, сплачені у зв’язку з таким придбанням (виготовленням), до податкового кредиту включаються теж за касовим методом. 

Як розраховуються проценти за розстроченим податковим боргом
Згідно з п. 100.1 Податкового кодексу України (далі — ПК) розстроченням, відстроченням грошо­вих зобов’язань або податкового боргу є перенесення строків їх сплати платником під проценти, розмір яких дорівнює розміру 120% річної облікової ставки Національного банку України, що діє на день прийняття контролюючим органом відповідного рішення, повідомило ГУ ДПС у Луганській області. Якщо до складу розстроченої (відстроченої) суми входить пеня, то для розрахунку процентів береться сума за вирахуванням суми пені.

Першогрупник не може торгувати через магазин
ФОП, який здійснює роздрібний продаж товарів в магазині, що розташований на території ринку, не може бути платником єдиного податку 1 групи, — повідомляє ГУ ДПС в Івано-Франківській області.

З 1 вересня збільшено розмір мінімального страхового внеску
Таким чином, з 1 вересня 2020 року ФОП (як на загальній, так і на спрощеній системі оподаткування) повинні у розрахунку за кожний окремий місяць сплачувати ЄСВ «за себе» у розмірі не нижче 1100 грн.

Один програмний РРО можна використовувати одночасно лише на одному пристрої та одним касиром

Програмне забезпечення може бути одночасно встановлено на будь-яку кількість пристроїв, але використовувати один програмний реєстратор розрахункових операцій (далі — ПРРО) одночасно можна тільки на одному пристрої і тільки одним касиром.

ГУ ДПС у Київській області пояснює, що у разі використання декількох ПРРО, необхідно мати відповідну кількість зареєстрованих касирів, щодо яких було подано повідомлення про надання інформації щодо кваліфікованого сертифіката відкритого ключа.


Повторне порушення: як враховуємо та скільки сплачуємо
При визначенні «повторності» правопорушення з метою застосування підвищеного розміру санкцій за ненарахування, неутримання та/або несплату ПДФО податковим агентом (у тому числі підприємцем) до або під час виплати доходу на користь іншого платника, потрібно враховувати податкові порушення (однотипні порушення), що вчинені платником повторно протягом 1095 днів.

Яка відповідальність за несвоєчасну сплату розстрочених сум податкового боргу
У разі якщо платник податків порушує умови погашення розстроченого/відстроченого грошового зобов’язання чи податкового боргу, то відповідні договори можуть бути достроково розірвані з ініціативи контролюючого органу (пп. 100.12.2 Податкового кодексу України, далі — ПК).

Мораторій на перевірки продовжено
ГУ ДПС у Львівській області нагадує: з 18 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія коронавірусного карантину, встановленого Кабміном на всій території України, діє мораторій на проведення документальних та фактичних перевірок.

У яких випадках знято мораторій на проведення документальних перевірок
Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо функціонування електронного кабінету та спрощення роботи фізичних осіб — підприємців» від 14 липня 2020 року № 786-IX (далі — Закон № 786) з 8 серпня 2020 року скасовано мораторій на проведення документальних позапланових перевірок за заявою платника та в зв’язку з ліквідацією суб’єкта господарювання. Про це повідомляють в ГУ ДПС в Івано-Франківській області.

Оновлено функції Електронного кабінету
З 23 травня 2020 року набрав чинності Закон України від 16 січня 2020 року № 466-ІХяким доповнені норми Податкового кодексу України.


НАЛОГОВЫЙ КАЛЕНДАРЬ ПРЕДПРИНИМАТЕЛЕЙ
Податковий календар приватних підприємців на жовтень 2020 року
У календарі (див. ТУТ) наведено найпоширеніші для приватних підприємців граничні строки подання звітності та сплати податків (зборів). Для уникнення проблем з контролюючими органами рекомендуємо не відкладати виконання своїх податкових обов’язків на останній день.


ДЛЯ ВСЕХ ЧАСТНЫХ ПРЕДПРИНИМАТЕЛЕЙ
Податкові нововведення у Законі № 786
Законом № 786 не тільки удосконалено функціонування електронного кабінету та змінено окремі аспекти роботи ФОП, а також уточнено деякі положення Податкового кодексу України (далі — ПК), які вже були змінені чи ще будуть запроваджені Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» від 16 січня 2020 року № 466-IX (далі — Закон № 466).

Збільшився розмір мінімальної зарплати: на які показники це вплине
Верховною Радою прийнято Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік»», яким з 1 вересня 2020 року збільшено розмір мінімальної заробітної плати: в місячному розмірі з 4723 грн. до 5000 грн.; в погодинному — з 28,31 грн. до 29,20 грн.


ДЛЯ ЧАСТНЫХ ПРЕДПРИНИМАТЕЛЕЙ НА ОБЩЕЙ СИСТЕМЕ
ФОП-загальносистемник очима податківців (порядок ведення обліку та подання звітності)
Продовжується цикл публікацій (початок див. у № 2, 4, 11, 12, 13 газети за 2020 рік), у яких наведено роз’яснення фіскалів щодо застосування загальної системи оподаткування ФОП. Далі наводимо найбільш цікаві «ЗІР»-консультації із підкатегорії 104 (податок на доходи суб’єктів підприємницької діяльності: порядок ведення обліку доходів та витрат, заповнення та подання податкової декларації).


ВСЁ ДЛЯ ПЛАТЕЛЬЩИКОВ ЕДИНОГО НАЛОГА
Єдинник надає в оренду частину земельної ділянки: як розрахувати земельний податок
Запитання: Яка площа земельної ділянки є об’єктом оподаткування для платників єдиного податку 2–3 груп, які надають в оренду (найм) частину земельної ділянки та/або нерухомого майна: вся площа земельної ділянки чи її частина, та/або площа всієї земельної ділянки під нерухомим майном чи площа земельної ділянки, розрахована пропорційно частині нерухомого майна, яке здається в оренду?


ПРАВОВАЯ ШКОЛА ЧАСТНЫХ ПРЕДПРИНИМАТЕЛЕЙ
Індексація зарплати за вересень 2020 року
Розрахунок сум індексації проводиться за кожним працівником окремо.

Податкова застава: за яких умов і коли виникає
Право податкової застави не застосовується, якщо загальна сума податкового боргу платника податків не перевищує 60 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1020 грн.).