Содержание

ГОРЯЧАЯ ТЕМА
Нова порція «антивірусних ліків» для підприємців
30 березня депутати ухвалили законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-2019)» від 29 березня 2020 року № 3275 (далі — Законопроєкт № 3275) як додаткову підтримку бізнесу і громадян в зв’язку з коронавірусом. 

Фіскали про «антивірусні нововведення» для бізнесу

Державна податкова служба у зв’язку із введенням карантину та прийняттям низки законів роз’яснила найцікавіші нововведення.НОВОСТИ ЗАКОНОДАТЕЛЬСТВА
Що дозволено, а що заборонено до 24 квітня: рішення уряду
Уряд вніс зміни до деяких своїх актів, ухвалених раніше щодо запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19. Відповідну постанову прийнято 25 березня 2020 року під № 239 (далі — Постанова № 239). Продовжено обмежувальні заходи в Україні до 24 квітня.

Оплата праці під час призупинення роботи

Постановою Кабінету Міністрів України «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19» від 11 березня 2020 року № 211з 12 березня 2020 року на всій території України введено карантин. У зв’язку з цим Управління Держпраці у Донецькій області роз’яснило як оплачувати працю під час зупинення роботи.  Адже під час карантину чимало суб’єктів господарювання призупиняють роботу. Нагадаємо, що призупинення роботи, викликане відсутністю організаційних або технічних умов, необхідних для виконання роботи, невідворотною силою чи іншими обставинами, — це простій (ч. 1 ст. 34 Кодексу законів про працю України, далі — КЗпП).


«Антивірусні» рішення КМУ
23 березня Кабмін на позачерговому засіданні зробив для цього такі кроки...

Як банки працюють в умовах карантину
Національний банк України повідомив, що  рішення уряду про запровадження надзвичайної ситуації по всій країні не змінює порядку роботи банків.

До кінця карантину розширено перелік страхових випадків для виплати лікарняних

Урядом на території всієї країни запроваджено режим надзвичайної ситуації, а карантин продовжено до 24 квітня.

На період його дії Фонд соціального страхування України здійснюватиме виплати за листками непрацездатності за розширеним переліком страхових випадків.


ЄСВ «за себе» у ФОП-інваліда
ФОП — особа з інвалідністю, що отримує пенсію або соціальну допомогу, звільняється від сплати ЄСВ «за себе» та може бути платником ЄСВ виключно у добровільному порядку.

Строк давності для ЄСВ-заборгованості
Строк давності щодо нарахування, застосування та стягнення сум недоїмки із сплати ЄСВ, штрафів та нарахованої пені не застосовується (ч. 16 ст. 25 Закону № 2464).

Коли боржникам-спрощенцям можуть анулювати «єдиноподатковий» статус
ГУ ДПС в Івано-Франківській області повідомляє: якщо за наслідками перевірки податківцями буде встановлений факт наявності податкового боргу протягом двох послідовних кварталів, то такого платника позбавлять права здійснювати господарську діяльність на спрощеній системі оподаткування — в останній день другого із двох послідовних кварталів.

Правила зберігання контрольної стрічки в пам’яті РРО
Суб’єкти господарювання, які повинні використовувати РРО, зобов’язані друкувати або створювати в електронній формі на РРО (за винятком автоматів з продажу товарів/послуг) контрольні стрічки і забезпечувати їх зберігання протягом трьох років (п. 10 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 6 липня 1995 року № 265/95-ВР).

Ліцензійні особливості роздрібної торгівлі пивом
ГУ ДПС у м. Києві звертає увагу, що для здійснення роздрібної торгівлі пивом (в тому числі виключно пивом) необхідно отримати ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями з обов’язковим обладнанням місця торгівлі РРО. При цьому за наявності у суб’єкта господарювання ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями отримання окремої ліцензії на роздрібну торгівлю пивом не передбачено.

Електронний сервіс для платників: автоматичне заповнення Декларації про доходи
ГУ ДПС у Київській області пояснює, що часткове автоматичне заповнення Декларації про доходи здійснюється на підставі облікових даних платника, відомостей про отримані за звітний рік доходи, що містяться в Державному реєстрі фізичних осіб, відомостей у реєстрах про об’єкти нерухомого та рухомого майна.

ФСС не приймає заяви-розрахунки, відправлені поштою
Заяви-розрахунки приймаються в електронному або в паперовому вигляді (за умови надання його особисто страхувальником).


ОТЧЁТНОСТЬ ЧАСТНЫХ ПРЕДПРИНИМАТЕЛЕЙ
ЄСВ-звітність: відповіді податківців для ФОП
Порядком № 435 не передбачено самостійного виправлення страхувальником помилок у Звіті з ЄСВ за формою № Д5 після закінчення терміну його подання.


ВСЁ ДЛЯ ПЛАТЕЛЬЩИКОВ ЕДИНОГО НАЛОГА
Покупцю повернули аванс: чи має декларувати дохід єдинник­-продавець
Ситуація: аванс за товари отримано ФОП-єдинником, але потім договір розривається і кошти повертаються покупцю. Чи зобов’язаний ФОП-єдинник-продавець відображати дохід в Книзі обліку доходів?