Главная arrow Архив газеты arrow 2020arrow 08arrow Інтернет-подання заяв-розрахунків для отримання лікарнянихНОВОСТИ ЗАКОНОДАТЕЛЬСТВА
Інтернет-подання заяв-розрахунків для отримання лікарняних

Як відбувається прийом заяв-розрахунків від роботодавців для виплати лікарняних і декретних під час карантину, роз’яснив Фонд соціального страхування України (далі — ФСС).

  • Прийом заяв-розрахунків, за якими ФСС фінансує надання матеріального забезпечення застрахованим особам, відбувається у штатному режимі.
  • Як і раніше, заяву-розрахунок можна подати до робочого органу виконавчої дирекції ФСС особисто. Однак ФСС радить на час карантину віддати перевагу дистанційній формі подання докумен­тів — на електронний документообіг перейшли вже понад 65% страхувальників.
  • Щоб подати заяву-розрахунок дистанційно, у роботодавця має бути укладений відповідний договір із ФСС. Примірний договір: www.bit.ly/2Vh99by.
  • Документи подаються із застосуванням електронного підпису/печатки, а клієнтське спеціалізоване програмне забезпечення для створення та подання електронних документів роботодавець обирає самостійно.
  • Якщо роботодавець не має можливості подати заяву-розрахунок дистанційно, ФСС проводить роботу з організації безконтактного прийому документів — для цього у відділеннях розташовані спеціальні скрині.