Главная arrow Архив газеты arrow 2020arrow 08arrow Правила обчислення ЄСВ з суми відпускнихНОВОСТИ ЗАКОНОДАТЕЛЬСТВА
Правила обчислення ЄСВ з суми відпускних

Ситуація: найманий працівник виходить з відпустки та відпрацьовує неповний календарний місяць. Внаслідок цього — розмір отриманої заробітної плати менше мінімальної. ДПСУ в «ЗІР» (підкатегорія 201.04.01) роз’яснює, як за такий місяць нарахувати ЄСВ.

ЄСВ для роботодавців встановлюється у розмірі 22% до визначеної  бази нарахування (зок­рема, зарплата, лікарняні, відпустка). У разі, якщо база нарахування ЄСВ не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, то сума ЄСВ розраховується як добуток «мінімалки» та ставки ЄСВ. 

Умовою застосування зазначеної норми є перебування найманого працівника за основним місцем у трудових відносинах повний календарний місяць або відпрацювання всіх робочих днів звітного місяця, які передбачені правилами внутрішнього трудового розпорядку і графіками змінності згідно із законодавством (п. 9 розд. ІІІ Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20 квітня 2015 року № 449).

Відпускні відносяться до того місяця, за який вони нараховані. Якщо після виходу з будь-якої відпустки (крім відпустки без збереження заробітної плати відповідно до п. 18 ч. 1 ст. 25 Закону України «Про відпустки» від 15 листопада 1996 року № 504/96-ВР) загальна сума нарахованої заробітної плати та оплати частини відпустки, яка припадає на поточний місяць, не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, то діє правило обчислення ЄСВ виходячи із «мінімалки».