Главная arrow Архив газеты arrow 2020arrow 08arrow Прийнято Закон про єдиний рахунокНОВОСТИ ЗАКОНОДАТЕЛЬСТВА
Прийнято Закон про єдиний рахунок

16 квітня президент підписав Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 13 квітня 2020 року № 559-IX. Прийняті зміни забезпечують створення єдиного рахунку для сплати податків/зборів (крім ПДВ та акцизного податку з реалізації пального і спирту,  оскільки для їхньої сплати є дві інші спеціальні системи електронного адміністрування) та ЄСВ. 

Єдиний рахунок — це рахунок, який платник за власним бажанням зможе відкрити у Державній казначейській службі та використовувати його для сплати податків/зборів, адміністрування яких контролює податкова служба. Для відкриття єдиного рахунку платнику треба подати заяву до податківців через свій Електронний кабінет.

Єдиний рахунок для сплати податків та ЄСВ запрацює з 1 січня 2021 року. Держказначейст­во до 2021 року має подбати про відкриття та оприлюднення реквізитів такого рахунку. Запровадження єдиного рахунку спростить сплату платниками податкових платежів, а також зменшить кількість помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань.