Главная arrow Архив газеты arrow 2020arrow 08arrow РРО-порушення у «карантинний період» під мораторій не підпадаютьНОВОСТИ ЗАКОНОДАТЕЛЬСТВА
РРО-порушення у «карантинний період» під мораторій не підпадають

ДПСУ в індивідуальній податковій консультації від 26 березня 2020 року № 1249/6/99-00-05-04-01-06/ІПК роз’яснила, що за РРО-порушення, які були допущені під час карантину, податківці будуть штрафувати. Мораторій на перевірки стосується тільки штрафів за порушення податкового законодавства.

Нагадаємо: Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів Ук­раїни щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» від 17 березня 2020 року № 533-IX з 18 березня до 31 травня 2020 року вводить мораторій на документальні та фактичні податкові перевірки.

ДПСУ надало відповідь на запитання: які штрафи передбачені при виявленні порушень застосування РРО у період дії мораторію на перевірки?

Фіскали повідомляють, що у разі встановлення порушень порядку застосування РРО (допущених під час дії мораторію на проведення перевірок) перевірками, які будуть проведені після закінчення мораторію, суб’єкти господарювання будуть нести відповідальність, передбачену розд. V Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 6 липня 1995 року № 265/95-ВР.

Отже, не застосовуються штрафні санкції за порушення податкового законодавства, що мали місце у період з 1 березня по 31 травня 2020 року. Але ніхто не відміняв фінансові санкції за порушення застосування РРО.