Главная arrow Архив газеты arrow 2020arrow 08arrow Розрахунок лікарняних за період простоюПРАВОВАЯ ШКОЛА ЧАСТНЫХ ПРЕДПРИНИМАТЕЛЕЙ
Розрахунок лікарняних за період простою

Законом України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23 вересня 1999 року № 1105-XIV (далі — Закон № 1105) встановлено, що допомога по тимчасовій непрацездатності надається застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке пов­ністю або частково компенсує втрату заробітної плати (доходу), у разі настання в неї страхових випадків, зокрема тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві.

Враховуючи зазначене, у разі якщо застрахована особа не здійснює трудову діяльність (суб’єкт господарювання не працює та не оформлює простій) та не нараховується заробітна плата, допомога по тимчасовій непрацездатності не надається.

Розглянемо ситуацію, коли під час простою не з вини працівника (оплата в такому випадку не нижче від 2/3 тарифної ставки) передбачено його вихід на роботу. А у зв’язку із настанням тимчасової непрацездатності працівником втрачається право на таку виплату (оплату за час простою), в такому разі йому призначається допомога по тимчасовій непрацездатності на підставі виданого у встановленому порядку листка непрацездатності.

Звертаємо увагу, що допомога по тимчасовій непрацездатності не надається за період перебування застрахованої особи у відпустці без збереження заробітної плати, творчій відпустці, додатковій відпустці у зв’язку з навчанням (ст. 23 Закону № 1105).

Управління Держпраці у Херсонській області