Главная arrow Архив газеты arrow 2020arrow 09arrow Допомога по частковому безробіттю: підводні камені у її отриманніПРАВОВАЯ ШКОЛА ЧАСТНЫХ ПРЕДПРИНИМАТЕЛЕЙ
Допомога по частковому безробіттю: підводні камені у її отриманні

Про те, хто надає допомогу по частковому безробіттю, хто має на неї право, про строки її виплати та порядок отримання, редакція писала у № 8 газети «Консультант приватного підприємця» за 2020 рік (стор. 22–23). Крім того, на стор. 21–22 поточного номера наведено детальну інструкцію щодо оформлення роботодавцем допомоги.
Розглянемо, наскільки ймовірно отримати таку допомогу.

Хто має право на допомогу

Відтак право на отримання допомоги по частковому безробіттю мають підприємці-роботодавці, які під час карантину перевели працівників на неповний робочий час.
Фактично, якщо роботодавцю пощастить отримати цю допомогу від центру зайнятості, то його працівники отримають як зарплату за фактично відпрацьований час, так і допомогу за кожну годину, на яку працівникові було скорочено тривалість робочого часу (з розрахунку 2/3 тарифної ставки (окладу)).
Нагадаємо, що розмір допомоги не може перевищувати розмір мінімальної зарплати. Не мають права отримувати таку допомогу пенсіонери та сумісники.