Главная arrow Архив газеты arrow 2020arrow 09arrow Працівники у відпустці без збереження зарплати: як заповнити звітність



ДЛЯ ВСЕХ ЧАСТНЫХ ПРЕДПРИНИМАТЕЛЕЙ
Працівники у відпустці без збереження зарплати: як заповнити звітність

У період карантину чимало роботодавців змушені відправляти працівників у відпустку без збереження заробітної плати. Відтак, зарплата не нараховується, а що робити з податками та звітністю. Постає низка запитань. Чи потрібно платити ЄСВ, ПДФО та військовий збір за місяці, в яких працівники перебувають у відпустці без збереження зарплати під час карантину? Або як платити вищезазначені податки, якщо відпрацьовано неповний місяць? Яким чином у звітності відобразити неповну зайнятість або неоплачувану відпустку під час карантину? А також чи буде враховуватися страховий стаж за період відпустки без збереження зарплати?
Розглянемо усі ці питання в публікації.

ОПОДАТКУВАННЯ

Варіант № 1: за місяць працівнику не була нарахована заробітна плата

Розглянемо декілька варіантів, коли за місяць працівнику не була нарахована заробітна плата (відпускні, лікарняні тощо), і в цьому випадку ЄСВ, ПДФО та військовий збір нараховувати не потрібно, якщо:
працівник цілий місяць був у відпустці без збереження заробітної плати;
працівник був у неоплачуваній відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку згідно зі ст. 18 Закону України «Про відпустки» від 15 листопада 1996 року
№ 504/96-ВР (далі — Закон № 504) або у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку на підставі медичного висновку (п. 3 ст. 25 Закону № 504);
неоплачувана відпустка була різних видів, але вона охопила усі робочі дні місяця. Наприклад, в першу половину місяця працівник був у відпустці без збереження заробітної плати за сімейними обставинами (ч. 1 ст. 26 Закону № 504), а в другу половину місяця це вже була відпустка на період карантину згідно з ч. 1, 3 ст. 26 Закону № 504.
Таким чином, якщо працівнику за відповідний місяць нараховуються зарплатні виплати, то й ЄСВ, ПДФО та військовий збір все одно сплачують. А якщо протягом місяця були тільки одна чи декілька неоплачуваних відпусток та не відпрацьовано жодного дня, то й ці податки не нараховуються та не сплачуються.

Варіант № 2: якщо працівник відпрацював неповний місяць

ЄСВ
Нарахування ЄСВ за не повністю відпрацьований місяць через неоплачувану відпустку при карантині залежить від розміру зарплатних виплат, що були нараховані працівнику за цей місяць. Цей розмір порівнюється із мінімальною зарплатою (4723 грн.).
Якщо такий дохід більше або дорівнює мінімальній зарплаті, то ЄСВ розраховується за загальним правилом. Тобто база нарахування ЄСВ множиться на ставку ЄСВ (в загальному випадку — 22%).
Якщо ж розмір зарплатних виплат за місяць, в якому була неоплачувана відпустка через карантин, менший за 4723 грн., то загальна база для обчислення ЄСВ має дорівнювати мінімальній зарплаті (абз. 2 ч. 5 ст. 8 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 8 липня 2010 року № 2464-VI). Таким чином, роботодавець за найманого працівника має нарахувати у 2020 році не менш ніж 1039,06 грн. за місяць (4723 грн. х 22%).
Необхідно пам’ятати випадки, коли роботодавець не зобов’язаний нараховувати ЄСВ, порів­нюючи з мінімальною зарплатою. До таких випадків належать:
1) працівник працює на умовах зовнішнього сумісництва. В цьому випадку ЄСВ слід нараховувати і сплачувати виходячи із фактично нарахованого доходу. А якщо суміснику не нараховано зарплатних доходів, то і ЄСВ не сплачується;
2) працівник прийнятий на роботу не в перший робочий день місяця, або він звільнений не останнім числом місяця, тому й відпрацював у роботодавця неповний місяць;
3) ЄСВ нараховується на зарплатні виплати осіб з інвалідністю, а для них ЄСВ нараховують за зниженим розміром ставок;
4) працівнику за місяць не було нараховано ніяких виплат зарплатного характеру (тобто зарплати, відпускних, лікарняних тощо).

ПДФО та військовий збір
ПДФО та військовий збір обчислюється виходячи із суми нарахованої зарплати, навіть якщо вона менше мінімальної. При цьому, якщо працівник через перебування у відпустці без збереження заробітної плати отримав загальний місячний дохід, який менше 2940 грн. (у 2020 році), то це дає право на застосування податкової соціальної пільги (далі — ПСП) (звичайно, при виконанні необхідних умов, зокрема, написання заяви на отримання ПСП та подання її роботодавцям разом із підтверджувальними документами).