Главная arrow Архив газеты arrow 2020arrow 09arrow Особливості оформлення фіскального чека при продажу підакцизної продукціїНОВОСТИ ЗАКОНОДАТЕЛЬСТВА
Особливості оформлення фіскального чека при продажу підакцизної продукції

На сьогодні у фіскальному чеку, який видається покупцеві, зазначається код товарної підкатегорії згідно з Українським класифікатором товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТ ЗЕД) лише щодо пального. Це визначено у п. 11 ст. 3 Закону «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 6 липня 1995 року № 265/95-ВР (далі — Закон № 265). 

ГУ ДПС в Івано-Франківській області повідомляє, що Законом України від 17 березня 2020 року № 533-ІХ внесено зміни до п. 11 ст. 3 Закону № 265, яким передбачено, що з 1 серпня 2020 року суб’єк­ти господарювання зобов’язані проводити розрахункові операції через РРО та/або через програмні РРО з використанням режиму попереднього програмування найменування товарів (послуг), із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД для підакцизних товарів, а також цін товарів (послуг) та обліку їх кількості.

Нагадаємо, що відповідно до п. 215.1 Податкового кодексу України до підакцизних товарів належать: спирт етиловий та інші спиртові дистиляти, алкогольні напої, пиво; тютюнові вироби, тютюн та промислові замінники тютюну; пальне; автомобілі легкові, кузови до них, причепи та напівпричепи, мотоцикли, транспортні засоби, призначені для перевезення 10 осіб і більше, транспортні засоби для перевезення вантажів; електрична енергія.

Отже, з 1 серпня 2020 року всі суб’єкти господарювання, які торгують підакцизними товарами, у кожному чеку РРО чи програмного РРО перед назвою товару зобов’язані зазначати відповідний код товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД.