Главная arrow Архив газеты arrow 2020arrow 09arrow Порядок оформлення документів ФОП-єдинниками для отримання «дитячої» допомогиНОВОСТИ ЗАКОНОДАТЕЛЬСТВА
Порядок оформлення документів ФОП-єдинниками для отримання «дитячої» допомоги

Про можливість отримання допомоги на дітей підприємцям-єдинникам на 1 і 2 групі редакція вже писала в попередньому номері газети «Консультант приватного підприємця» (див. на стор. 6). Виплата цієї соцдопомоги передбачена у постанові Кабінету Міністрів України від 22 квітня 2020 року № 329 (далі — Постанова № 329).

Допомога призначається на період коронавірусного карантину та на 1 місяць після дати його скасування одному з батьків на кожну дитину до досягнення нею 10-річного віку (включно) у розмірі прожиткового мінімуму, встановленого для дітей відповідних вікових груп станом на 1 січня 2020 року, і виплачується щомісячно за повний місяць.

Станом на 1 січня 2020 року розмір прожиткового мінімуму на дітей:

  • віком до 6 років — 1779 грн.;
  • віком від 6 до 10 років — 2218 грн.

Допомога на дітей призначається і виплачується ФОП-єдинникам на 1 та 2 групи, які сплатили ЄСВ за усі місяці 2019 року або протягом усіх місяців 2019 року після державної реєстрації фізичної особи — підприємця. 

Допомога на дітей призначається з місяця звернення. 

Допомога не надається підприємцям-батькам, які вже отримують відшкодування вартості послуги «муніципальна няня» на зазначену дитину.

Наведемо перелік документів, які необхідно подати ФОП для отримання «дитячої» допомоги, а саме:

  • заява (її форма наведена у додатку до Постанови № 329);
  • копія свідоцтва про народження дитини (дітей);
  • довідка з ПФУ про сплату ЄСВ (форма ОК-7);
  • копія документа, що підтверджує право на постійне проживання в Україні (для іноземця та особи без громадянства);
  • копія рішення районної, районної у м. Києві держадміністрацій, виконавчого органу міської, районної у місті (у разі створення) ради, сільської, селищної, міської ради об’єднаної територіальної громади або суду про встановлення опіки (у разі здійснення опіки над дитиною).
Документи можна подавати як в паперовій, так і в електронній формі (фотокопії).