Главная arrow Архив газеты arrow 2020arrow 09arrow Продовжено «карантинні» пільги: ухвалено закон



НОВОСТИ ЗАКОНОДАТЕЛЬСТВА
Продовжено «карантинні» пільги: ухвалено закон

У попередньому номері ми вже писали, що Верховною Радою у першому читанні прийнято законопроєкт № 3329-д «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо додаткової підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусной хвороби (COVID-19)» (далі — Законопроєкт № 3329-д). 

І ось 13 травня депутати остаточно ухвалили Законопроєкт № 3329-д.

Наведемо основні нововведення Законопроєкту № 3329-д.

1. Продовжено мораторій на перевірки до кінця останнього місяця карантину.

2. Не будуть застосовуватись штрафи та пеня за порушення податкового законодавства і законодавства з ЄСВ, вчинені в період з 1 березня по останній календарний день місяця, в якому завершується дія карантину, крім санкцій за:
відчуження майна, яке перебуває у податковій заставі, без згоди контролюючого органу;
порушення вимог законодавства в частині: обліку, виробництва, зберігання і транспортування пального, спирту етилового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів; цільового використання пального, спирту етилового платниками податків; обладнання акцизних складів витратовимірювачами лічильниками і/або рівнемірами-лічильниками; здійснення функцій, визначених законодавством у сфері виробництва і обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів, палива; здійснення суб’єктами господарювання операцій з реалізації пального або спирту етилового без реєстрації таких суб’єктів платниками акцизного податку; нарахування, декларування і сплати ПДВ, акцизного податку, рентної плати.

3. ФОП та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, звільнили від сплати ЄСВ «за себе» з 1 до 31 травня 2020 року.
Зауважимо, що періоди, на які ФОП звільнено від сплати ЄСВ «за себе» (загалом це з 1 березня по 31 травня 2020 року), включаються до страхового стажу. Фактично вважається, що страхові суми за ці періоди в розмірі мінімального страхового внеску були сплачені.

Крім того, до кінця останнього місяця, у якому буде завершений карантин:

  • продовжили строк пільг для виробництва дезінфекторів;
  • призупинили строки розгляду скарг платників, надання індивідуальних податкових консультацій;
  • продовжили звільнення від штрафів і пені за прострочення погашення сум споживчого кредиту.
На момент здачі номера до типографії президент не підписав цей законопроєкт, тому слідкуємо за розвитком подій.