Главная arrow Архив газеты arrow 2020arrow 09arrow Затверджено порядок функціонування єдиного рахунку для сплати податківНОВОСТИ ЗАКОНОДАТЕЛЬСТВА
Затверджено порядок функціонування єдиного рахунку для сплати податків

У попередньому номері ми прокоментували новоприйнятий Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 13 квітня 2020 року № 559-IX. І ось 29 квітня 2020 року Кабінет Міністрів України затвердив Порядок функціонування єдиного рахунку та виконання норм статті 35-1 Податкового кодексу України центральними органами виконавчої влади (№ 321).

Єдиний рахунок впроваджується з 1 січня 2021 року. Він відкривається на ім’я Державної податкової служби України у Держказначействі.

Платник за своїм бажанням може використовувати єдиний рахунок для сплати податків, зборів та ЄСВ. Для цього він повинен подати повідомлення про використання єдиного рахунку через Електронний кабінет.

Платник має право повідомити про використання або відмову від використання єдиного рахунку один раз протягом календарного року.
Єдиний рахунок не може використовуватися платником для сплати грошових зобов’язань та/або податкового боргу з ПДВ, акцизного податку з реалізації пального та спирту етилового.