Главная arrow Архив газеты arrow 2020arrow 16arrow Подання уточнюючого звіту після держреєстрації припинення діяльності: чи має на це право платник



ОТЧЁТНОСТЬ ЧАСТНЫХ ПРЕДПРИНИМАТЕЛЕЙ
Подання уточнюючого звіту після держреєстрації припинення діяльності: чи має на це право платник

Чи має право фізична особа, щодо якої до ЄДР внесено запис про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності ФОП,  після подання заяви за формою № 8-ОПП, у разі самостійного виявлення помилок уточнити показники у раніше поданій звітності?

Фізична особа, щодо якої до Єдиного державного реєстру внесено запис про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності ФОП, після подання заяви за формою № 8-ОПП, у разі самостійного виявлення помилок у раніше поданій звітності, має право уточнити її показники лише до дати зняття такої особи з обліку.

При цьому під час проведення позапланової документальної перевірки у зв’язку з припиненням підприємницької чи незалежної професійної діяльності фізичної особи така особа не має права уточнювати показники у податкових деклараціях за період, що перевіряється (крім випадків, встановлених абз. 3 п. 50.1 Податкового кодексу України).

Подання до контролюючого органу розрахунку з відповідного податку за період, який перевіряв­ся контролюючим органом, є підставою для проведення документальної позапланової перевірки.