Главная arrow Архив газеты arrow 2020arrow 16arrow Ліцензія на торгівлю алкоголем чи тютюном має бути на кожне місце торгівліНОВОСТИ ЗАКОНОДАТЕЛЬСТВА
Ліцензія на торгівлю алкоголем чи тютюном має бути на кожне місце торгівлі

Відповідно до ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» від 19 грудня 1995 року № 481/95-BP (далі — Закон № 481) роздрібна торгівля алкогольними напоями (крім столових вин) або тютюновими виробами, або пальним може здійснюватися суб’єктами господарювання всіх форм власності (у тому числі їх виробниками) за наявності у них ліцензій на роздрібну торгівлю.

Згідно зі ст. 1 Закону № 481 місце торгівлі — це місце реалізації товарів, у тому числі на розлив, в одному торговому приміщенні (будівлі) за місцем його фактичного розташування, для тютюнових виробів та пива — без обмеження площі, для алкогольних напоїв, крім пива, — торговельною площею не менше 20 кв. м, обладнане РРО та/або ПРРО (незалежно від їх кількості) або де є книги обліку розрахункових операцій (незалежно від їх кількості), в яких фіксується виручка від продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів незалежно від того, чи оформляється через них продаж інших товарів.

У заяві про видачу ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями додатково зазначаються:

  • адреса місця торгівлі;
  • перелік РРО/ПРРО (книг обліку розрахункових операцій), які знаходяться у місці торгівлі, а також інформація про них: модель, модифікація, заводський номер, виробник, дата виготовлення; реєстраційні номери посвідчень РРО (КОРО), фіскальні номери ПРРО, які знаходяться у місці торгівлі, та дата початку їх обліку в контролюючих органах.

У заяві на видачу ліцензії на роздрібну торгівлю тютюновими виробами зазначається адреса місця торгівлі. Ліцензія на роздрібну торгівлю алкогольними напоями / тютюновими виробами отримується суб’єктами господарювання на кожне окреме місце торгівлі.

ГУ ДПС у Тернопільській області вказує, що суб’єкт господарювання не може використовувати під час здійснення тимчасової (виїзної) торгівлі алкогольними напоями / тютюновими виробами ліцензію на право роздрібної торгівлі з іншого місця торгівлі. Для тимчасової (виїзної) торгівлі алкогольними напоями (тютюновими виробами) суб’єкт господарювання повинен придбати окрему ліцензію на роздрібну торгівлю за таким тимчасовим місцем торгівлі.