Главная arrow Архив газеты arrow 2020arrow 16arrow Особливості заповнення податкової декларації з плати за землюНОВОСТИ ЗАКОНОДАТЕЛЬСТВА
Особливості заповнення податкової декларації з плати за землю

У ГУ ДПС в Івано-Франківській області звертають увагу платників на особливості заповнення Податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) на 2020 рік, форма якої затверджена наказом Мінфіну від 16 чер­вня 2015 року № 560 (в редакції наказу Мінфіну від 23 січня 2017 року № 9).

Так, у разі наявності у Податковій декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) (далі — Декларація) відмітки «земельний податок» заповнюється розділ І, у разі наявності у Декларації відмітки «орендна плата» заповнюється розділ II.

Наведемо особливості заповнення деяких колонок Декларації.

У колонці 2 вказаних розділів зазначається код цільового призначення земельної ділянки відповідно до Класифікації видів цільового призначення земель, затвердженої наказом Держкомзему від 23 липня 2010 року № 548, який має відповідати документам, що засвідчують/підтверджують право власності/користування земельними ділянками, договору оренди за земельні ділянки державної або комунальної власності.

У колонці 3 розділу І зазначається вид права на земельну ділянку (1 — власність; або 2 — постійне користування).

У колонці 3 розділу ІІ вказується дата укладання договору оренди земельної ділянки державної або комунальної власності у такому форматі: дд.мм.рррр, де: число місяця, мм — місяць, рррр — рік.

У колонках 4–6 розділу І (послідовність цифр, букв, дата) вказується інформація з документів, які засвідчують право власності або користування земельною ділянкою.

У колонках 3-6 розділу II (послідовність цифр, дата) вказується інформація з договорів оренди земельних ділянок державної або комунальної власності.

У разі припинення права власності або користування земельною ділянкою (в тому числі оренди земельної ділянки державної або комунальної власності) колонки 4–6 розділу І та колонки 3–6 розділу II заповнюються аналогічно.

У колонці 7 вказаних розділів зазначається кадастровий номер земельної ділянки (у форматі 0000000000:00:000:0000) у разі наявності.

У колонці 8 вказаних розділів зазначається площа земельної ділянки у га (з чотирма десятковими знаками).

У колонці 9 вказаних розділів зазначається площа земельної ділянки в кв. м (з двома десятковими знаками). При цьому не допускається заповнення показників площі землі одночасно в колонці 8 та 9 за одним кадастровим номером.

У колонці 10 зазначених розділів вказується нормативна грошова оцінка одиниці площі земельної ділянки (якщо її проведено) в гривнях (з двома десятковими знаками). Нормативна грошова оцінка землі має бути уточнена станом на 1 січня поточного року на коефіцієнт індексації.

У колонці 11 розділу І зазначається нормативна грошова оцінка одиниці площі ріллі в гривнях (з двома десятковими знаками) — для земель, де не проведена нормативна грошова оцінка.

Зазначимо, загальні суми значення «Усього» колонки 17 розділу І та значення «Усього» колонки 12 розділу II повинні відповідати даним колонки 3 рядка 3 розділу III.

Звертаємо увагу, що при заповненні Декларації необхідно заповнювати всі обов’язкові реквізити, передбачені п. 48.4 Податкового кодексу України (далі — ПК), оскільки за їх відсутності документ втрачає статус податкової декларації із настанням передбачених законом юридичних наслідків. Зокрема, в Декларації обов’язково потрібно зазначати код органу місцевого самоврядування за КОАТУУ.

У разі подання Декларації з неправильно зазначеним кодом КОАТУУ, за вказаним кодом виникає об’єкт оподаткування з нарахованими податковими зобов’язаннями, а за кодом КОАТУУ, де фактично знаходиться земельна ділянка, виникає факт неподання або несвоєчасного подання Декларації. В такому разі до платника застосовуються штрафні санкції відповідно до ст. 120 ПК.