Главная arrow Архив газеты arrow 2020arrow 16arrow Планується збільшення штрафів за продукцію, що не відповідає стандартамНОВОСТИ ЗАКОНОДАТЕЛЬСТВА
Планується збільшення штрафів за продукцію, що не відповідає стандартам

Кабмін надав Верховній Раді для ознайомлення проєкт Закону про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення № 3948 (далі — Законопроєкт № 3948). Зазначається необхідність посилення контролю за дотриманням суб’єктами господарювання вимог законодавства щодо якості лікарських засобів в частині посилення адміністративних санкцій за:

  • продаж лікарських засобів в аптечних закладах без рецепта у заборонених законодавством випадках;
  • введення в обіг або реалізацію продукції, яка не відповідає вимогам стандартів;
  • виконання робіт, надання послуг громадянам-споживачам, що не відповідають вимогам стандартів, норм і правил;
  • невиконання законних вимог посадових осіб центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері контролю якості та безпеки лікарських засобів.
Норми Законопроєкту № 3948 підвищують суми штрафів та мають на меті, зокрема, посилити відповідальність суб’єктів господарювання на фармацевтичному ринку України за:
  • відпуск неякісних лікарських засобів, що не відповідають вимогам державних стандартів;
  • продаж лікарських засобів без рецепта лікаря (у заборонених законодавством випадках);
  • недотримання умов зберігання лікарських засобів;
  • невиконання законних вимог посадових осіб центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері контролю якості та безпеки лікарських засобів.

Планується за продаж лікарських засобів в аптечних закладах без рецептів (у заборонених законодавством випадках) накладення штрафу від 1 700 до 8 500 грн. (наразі цей штраф становить від 102 до 425 грн.). Повторне вчинення такого порушення протягом року потягне за собою накладення штрафу від 8 500 до 11 900 грн.

Введення в обіг (випуск на ринок України) або реалізація продукції, яка не відповідає вимогам стандартів, сертифікатів відповідності, норм, правил і зразків (еталонів) щодо безпеки, якості, комплектності та упаковки, будуть каратися накладанням штрафу на ФОП від 5 100 до 13 600 грн. (зараз — від 340 до 1 700 грн.).

При виконанні робіт, наданні послуг громадянам-споживачам, що не відповідають вимогам стандартів, норм і правил, штраф на ФОП становитиме від 1 700 до 8 500 грн. (наразі — від 17 до 306 грн.).