Главная arrow Архив газеты arrow 2018arrow 01arrow Новорічні зміни для єдинниківНОВОСТИ ЗАКОНОДАТЕЛЬСТВА
Новорічні зміни для єдинників

З 1 січня 2018 року набрали чинності більшість норм Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованос­ті бюджетних надходжень в 2018 році» від 7 грудня 2017 року № 2245-VIII, яким передбачені зміни й для платників єдиного податку.

По-перше, внесена «косметична» зміна до пп. 5 п. 293.8 Податкового кодексу України (далі — ПК). Зокрема, вказано, що в разі анулювання реєстрації платника ПДВ третьогрупники зі ставкою 3% зобов’язані перейти на 5% або відмовитися від застосування спрощеної системи оподаткування шляхом своєчасного подання відповідної заяви.

По-друге, пунктом 297.5 доповнено статтю 297 ПК. У новій нормі ПК зазначено, що єдинник, який здійснює на користь нерезидента-юрособи або уповноваженої ним особи (крім постійного представництва на території України) будь-які виплати з доходів із джерелом їх походження з України, повинен здійснити нарахування та сплату податку з доходів нерезидента в порядку, розмірі та у строки, встановлені розділом ІІІ ПК.