Содержание

НОВОСТИ ЗАКОНОДАТЕЛЬСТВА
Загальносистемник припиняє свою діяльність: коли подавати ліквідаційні звіти
Після державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізична особа продовжує обліковуватись у контролюючих органах як фізособа — платник податків, яка отримувала доходи від провадження підприємницької діяльності (пп. 6 п. 11.18 розділу XI Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 9 грудня 2011 року № 1588).

Звіт про суми податкових пільг: коротко про головне

Офіс великих платників податків Державної фіскальної служби навів нюанси, пов’язані зі Звітом про суми податкових пільг (далі — Звіт ПП).

Звіт ПП подається за І квартал, півріччя, три квартали та рік протягом 40 календарних днів після закінчення податкового періоду. Якщо суб’єкт господарювання не мав пільги, то Звіт ПП подавати не треба (п. 3 Порядку обліку сум податків та зборів, не сплачених суб’єктом господарювання до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг, затвердженого постановою КМУ від 27 грудня 2010 року № 1233, далі — Порядок № 1233).

Однак якщо хоча б в одному кварталі звітного року ФОП скористався пільгою, то Звіт ПП доведеться подавати за усі наступні квартали звітного року, так як він містить накопичувальну інформацію (заповнюється наростаючим підсумком).


ДФС направила банкам вимогу надавати інформацію щодо всіх ФОП, які мають рахунки як фізособи
Підприємцям слід украй обережно ставитися до своїх громадянських рахунків. Адже фіскали будуть цікавитись ними на предмет підприємницьких надходжень.

Ставки єдиного податку для платників 1 і 2 групи: три ситуації

Як відомо, платники 1 і 2 групи сплачують фіксовані ставки єдиного податку, незалежно від розміру отриманого доходу. Звісно, за умови, що вони не порушують норм Податкового кодексу України (далі — ПК), за які передбачена сплата єдиного податку за ставкою 15%.

Систематизуємо у таблиці три ситуації для першо- та другорупників, залежно від кількості здійснюваних видів діяльності та місця їх провадження.


Новий єдиний зразок заяви щодо ліцензії на право роздрібної торгівлі алкоголем і тютюном: 5 основних нюансів
ГУ ДФС у Черкаській області зазначає, що з 2 серпня 2018 року заяви на ліцензії приймаються за єдиним зразком, та акцентує увагу на 5 основних нюансах.

Новий порядок отримання соцдопомог від Фонду

Фонд соціального страхування затвердив три документи, які змінять механізм надання соц­виплат.


Особливості отримання соцдопомог підприємцями «за себе»
З 1 січня 2016 року ФОП належать до категорії страхувальників на загальних підставах, а тому  мають право на матеріальне забезпечення та соціальні послуги за умови сплати страхових внесків.

Інструктажі з пожежної безпеки: нові вимоги уряду

Кабмін постановою від 26 липня 2018 року № 592 вніс зміни до Порядку здійснення навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях (затвердженого постановою КМУ від 26 червня 2013 року № 444).

Зокрема, передбачено, що особи у разі прийняття на роботу та працівники щороку за місцем роботи проходять інструктаж з питань цивільного захисту, пожежної безпеки та дій у надзвичайних ситуаціях.


Держпраці роз’яснює: що таке недопущення до інспекційного відвідування та створення перешкод у його проведенні

Роботодавцю дуже важливо не перешкоджати інспекторам в реалізації інших прав, оскільки за це передбачена серйозна відповідальність.


На Фейсбуці з’явилася фейкова сторінка Пенсійного фонду

Пенсійний фонд України попереджає, що у соцмережі Фейсбук з’явилась «фейкова» сторінка Фонду, з якої нібито ведеться комунікація з пенсійних питань. Однак офіційною є верифікована сторінка Фонду, яка знаходиться за посиланням www.facebook.com/pfu.gov.ua/.

Ще Пенсійний фонд пояснює, що з офіційної сторінки він лише інформує громадян щодо своєї діяльності.НАЛОГОВЫЙ КАЛЕНДАРЬ ПРЕДПРИНИМАТЕЛЕЙ
Податковий календар приватних підприємців на вересень 2018 року

У календарі  (ТУТ) наведено найпоширеніші для приватних підприємців граничні строки подання звітності та сплати податків (зборів).

Для уникнення проблем з контролюючими органами рекомендуємо не відкладати виконання своїх податкових обов’язків на останній день.ОТЧЁТНОСТЬ ЧАСТНЫХ ПРЕДПРИНИМАТЕЛЕЙ
Як самостійно виправити помилки у ф. № 1ДФ
Ця стаття призначена для тих підприємців — податкових агентів, які здійснювали нарахування або виплати на користь фізичних осіб (у тому числі приватних підприємців) і припустилися помилки при заповненні Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, за формою № 1ДФ (далі — ф. № 1ДФ).


ДЛЯ ВСЕХ ЧАСТНЫХ ПРЕДПРИНИМАТЕЛЕЙ
Як підприємцю узаконити новий вид діяльності

Для ФОП дуже важливо, щоб фактично здійснювана ним діяльність була відображена у Єдиному державному реєстрі (далі — ЄДР). Тому якщо підприємець планує розпочати нову діяльність, він повинен одразу ж піти до держреєстратора та внести відповідні зміни до своїх реєстраційних даних (це слід зробити ще до отримання доходів за новим видом діяльності). ПРАВОВАЯ ШКОЛА ЧАСТНЫХ ПРЕДПРИНИМАТЕЛЕЙ
Індексація зарплати за серпень 2018 року
Розрахунок сум індексації проводиться за кожним працівником окремо.

Штрафи за порушення «алко­-законодавства»: чотири типових ситуації
  • Ситуація 1: Продаж алкогольних напоїв на розлив суб’єктами господарювання, які не мають права здійснювати таку діяльність.
  • Ситуація 2: Здійснення суб’єктами господарювання торгівлі виключно пивом з лотків, розкладок, стендів тощо на підставі ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями. 
  • Ситуація 3: Реалізація суб’єктами господарювання алкогольних напоїв (пива та іншого алкоголю) на підставі ліцензії на право роздрібної торгівлі в місці торгівлі, площа якого менше ніж 20 кв. м. 
  • Ситуація 4: Реалізація суб’єктами господарювання алкогольних напоїв, на придбання яких відсутні супровідні документи (видаткові та товарно-транспортні накладні).

Три гострих запитання про відпустку
  • У яких випадках працівника можуть не пустити у відпустку
  • Чи може роботодавець відмовитися виплачувати працівникові відпускні 
  • Чи виплачують грошову компенсацію працівнику, який не бере відпустку на дітей, та чи можна її взяти наступного року