Содержание

НОВОСТИ ЗАКОНОДАТЕЛЬСТВА
З 07.11.2018 р. фіскали почали видавати нові ЕПЦ
Верховною Радою 5 жовтня 2017 року ухвалено Закон України «Про електронні довірчі послуги» № 2155-VIII, основні положення якого набрали чинності 7 листопада 2018 року. Тому Акредитований центр сертифікації ключів ІДД ДФС (далі — АЦСК ДФС) з 7 листопада 2018 року почав формувати усім своїм клієнтам нові сертифікати.

З 1 грудня податкові накладні треба оформлювати за новими формами

Мінфін наказом від 17 вересня 2018 року № 763 (далі — Наказ № 763) оновив форми податкової накладної (далі — ПН), розрахунку коригування (далі — РК) та вніс зміни до порядку їх заповнення.

Ці нововведення набирають чинності з першого числа місяця, наступного за місяцем офіційного опублікування Наказу № 763 (крім абз. 2 п. 6 і п. 8 Змін до Порядку заповнення податкової накладної, затверджених Наказом № 763, які набирають чинності з 1 січня 2020 року).

6 листопада в «Офіційному віснику України» було опубліковано Наказ № 763. Отже, нові форми ПНта РК слід складати з 1 грудня 2018 року!

ДФСУ проаналізувала найважливіші нововведення. 


Єдинник вніс на банківський рахунок готівкову виручку: що з доходом
Державна фіскальна служба України в індивідуальній податковій консультації від 22 жовтня 2018 ро­ку № 4504/Т/99-99-13-01-02-14/ІПК вказує: якщо ФОП-єдинник вносить на свій поточний підприємницький рахунок у банку суму готівки (яка на момент такого внесення уже була відображена у Книзі обліку доходів), тоді в банківському документі зазначається призначення платежу — виручка за певний період. 

Як сплачувати податки за допомогою Електронного кабінету

ГУ ДФС у Тернопільській області повідомляє, що Електронний кабінет надає можливість фізичним особам після ідентифікації за допомогою платіжної системи сплатити податки платіжною карткою. Для юросіб можливість сплати податків через Електронний кабінет не реалізована.


На веб-порталі Пенсійного фонду запрацював кабінет роботодавця
Пенсійний фонд України продовжує розширювати можливості електронних послуг. Відтепер на порталі (https://portal.pfu.gov.ua) функціонує кабінет страхувальника (роботодавця). Увійти до нього можна за допомогою електронного цифрового підпису.

Що треба знати роботодавцю при випробуванні працівника
Управління Держпраці у Кіровоградській області нагадало основні нюанси трудового законодавства, які зафіксовані в Кодексі законів про працю України та діють під час строку випробування працівників. Наведемо їх.

Мінсоцполітики розробило законопроект, який захистить працівників від невиплати зарплати
Міністерство соціальної політики розробило проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту прав працівників на своєчасну та в повному обсязі виплату заробітної плати у випадку неплатоспроможності роботодавця», у якому передбачено запровадження посилення захисту прав працівників у разі порушення строків виплати заробітної плати.

Як подати соцдокументи в електронному вигляді для отримання допомоги

З 1 жовтня 2018 року страхувальникам надана можливість подавати заяви-розрахунки для отримання соцдопомоги за рахунок коштів Фонду соціального страхування України, не тільки у паперовій формі, а й у електронному вигляді із застосуванням електронного цифрового підпису.

При цьому Фонд соцстрахування повідомляє, що станом на сьогодні кожна четверта заява-розрахунок подається страхувальниками через клієнтське спеціалізоване програмне забезпечення.


Оновлено Держреєстр РРО
Державна фіскальна служба України наказом від 22 жовтня 2018 року № 688 затвердила новий Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій. Відповідно втратив чинність попередній перелік, який затверджений наказом від 6 червня 2018 року № 362.

Мінекономрозвитку створило Офіс розвитку малого та середнього підприємництва

16 жовтня Міністерство економічного розвитку і торгівлі України прийняло наказ про створення Офісу розвитку малого та середнього підприємництва (далі — Офіс), який працюватиме як консультативно-дорадчий орган при Міністерстві, а згодом має стати державним органом.

Завданням Офісу є розробка програм підтримки малого та середнього бізнесу.


Держпродспоживслужба проти скасування Книги відгуків і пропозицій

30 жовтня 2018 року відбулася зустріч представників бізнесу та Володимира Лапи — Голови Держ­продспоживслужби, на якій обговорювали доцільність застосування Книги відгуків і пропозицій (далі — Книга В/П).

Зазначимо, що згідно з проектом урядової постанови «Про внесення змін до Порядку провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування на ринку споживчих товарів» пропонується скасувати обов’язкову наявність у куточку споживача Книги В/П.


Мінекономрозвитку ініціює легалізацію криптовалют в Україні
За експертними оцінками, у 2017 році Україна входила в топ-10 країн світу за кількістю користувачів віртуальних валют. А розмір сегменту майнінгу (процес отримання криптовалют за допомогою потужностей спеціального комп’ютерного обладнання) в Україні перевищує 100 млн доларів США на рік. Попри це, в Україні досі існує правова невизначеність щодо діяльності, пов’язаної з віртуальними валютами (криптовалютами), у тому числі щодо їхнього правового статусу, оподаткування операцій з ними, можливості укладення смарт-контрактів (контракт, що укладається за допомогою спеціального комп’ютерного алгоритму і виконання якого здійснюється в автоматичному режимі).

НБУ зберіг облікову ставку — 18% річних
Правління Національного банку України прийняло рішення залишити облікову ставку незмінною на рівні 18,0% річних (рішення від 25 жовтня 2018 року № 714-рш). Це пов’язано з тим, що поточні та прогнозні монетарні умови є достатньо жорсткими, щоб забезпечити зниження інфляції до середньострокової цілі 5% у 2020 році.

Середня зарплата в Україні у вересні перевищила 9 тис. грн. — Держстат
Середня номінальна заробітна плата в Україні у вересні 2018 року склала 9042 грн., що в 2,4 раза перевищує мінімальний показник (тобто мінімальну заробітну плату) і на 12,9% більше показника вересня 2017 року. Про це свідчать дані Державної служби статистики України.


НАЛОГОВЫЙ КАЛЕНДАРЬ ПРЕДПРИНИМАТЕЛЕЙ
Податковий календар підприємців на грудень 2018 року
У календарі (ТУТ) наведено найпоширеніші для приватних підприємців граничні строки подання звітності та сплати податків (зборів).


ДЛЯ ВСЕХ ЧАСТНЫХ ПРЕДПРИНИМАТЕЛЕЙ
8 ситуацій для новостворених ФОП
У публікації проаналізовано найтиповіші ситуації, в які потрапляють новостворені підприємці. Також надано рекомендації, поради та застереження для ФОП-новачків.


ВСЁ ДЛЯ ПЛАТЕЛЬЩИКОВ ЕДИНОГО НАЛОГА
Зміна групи єдиного податку: основне
Підприємець має право змінити групу. Перехід платника єдиного податку може бути як добровільним, так і вимушеним. Обрати нову групу можна тільки з початку наступного кварталу.


ПРАВОВАЯ ШКОЛА ЧАСТНЫХ ПРЕДПРИНИМАТЕЛЕЙ
Індексація зарплати за листопад 2018 року
Розрахунок сум індексації проводиться за кожним працівником окремо.

Новоприйнятий працівник так і не приступив до виконання обов’язків: як відкоригувати повідомлення до ДФС
Запитання: Роботодавцем було видано наказ про прийняття працівника на роботу та подано повідомлення до ДФС. Після цього працівник повідомив, що на роботу не виходитиме, але відмовився писати заяву на відкликання заяви про прийняття на роботу. Які дії роботодавця в такій ситуації?