Главная arrow Архив газеты arrow 2018arrow 01arrow Систему блокування податкових накладних зупиненоНОВОСТИ ЗАКОНОДАТЕЛЬСТВА
Систему блокування податкових накладних зупинено

Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році» від 7 грудня 2017 року № 2245-VIII (далі — Закон № 2245), зокрема, тимчасово зупинено систему блокування податкових накладних.

Установлено, що реєстрація податкових накладних/розрахунків коригування у Єдиному реєстрі податкових накладних (далі — ЄРПН) може бути зупинена у порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України. До прийняття відповідного рішення уряду зупинення реєстрації податкових накладних не провадиться. До 1 березня 2018 року Кабмін повинен визначити механізм зупинення реєстрації податкових накладних.

ГУ ДФС у Тернопільській області зазначає, що податкові накладні/розрахунки коригування, реєстрацію яких у ЄРПН зупинено, реєструються з урахуванням вимог п. 200-1.3, п. 200-1.9, п. 201.10 Податкового кодексу України (далі — ПК)2 січня 2018 року, крім:

  • податкових накладних/розрахунків коригування, за якими станом на 1 грудня 2017 року не подані пояснення і документи відповідно до пп. 201.16.2 ПК;
  • податкових накладних/розрахунків коригування, за якими прийнято рішення про відмову у реєстрації, але станом на 1 грудня 2017 року не розпочинали процедуру оскарження в адміністративному або судовому порядку.
Податкові накладні/розрахунки коригування, реєстрацію яких у ЄРПН зупинено з 1 грудня 2017 року та за якими платником податку після 1 грудня 2017 року подані пояснення і копії документів, відповідно реєструються у ЄРПН. Якщо протягом 5 робочих днів не прийнято та/або не надіслано платнику рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування, їх реєстрація здійснюється на наступний робочий день після закінчення терміну розгляду пояснень і документів платника.