Главная arrow Архив газеты arrow 2018arrow 02arrow Ринок криптовалюти планують взяти під держконтрольНОВОСТИ ЗАКОНОДАТЕЛЬСТВА
Ринок криптовалюти планують взяти під держконтроль

Розвиток ринку криптовалют не може залишатися поза увагою держави. Про це сказав Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов під час засідання Національного координаційного центру кібербезпеки.

За інформацією НБУ, СБУ та Національної поліції України відсутність контролю за обігом криптовалюти та анонімність розрахунків створюють потенційні передумови для їх використання з метою легалізації грошових коштів, отриманих злочинним шляхом; оплати заборонених до вільного обігу товарів (зокрема, наркотиків і зброї); дає можливість фінансування тероризму (зокрема, на окупованих територіях України).

Тому рішенням Національного координаційного центру кібербезпеки було доручено відповідним органам влади створити робочу групу (зокрема, за участю представників НБУ, Мінфіну, Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку України, СБУ, Національної поліції України, Державної служби фінансового моніторингу України, ДФСУ та Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України) для напрацювання нормативно-правових пропозицій щодо: визначення державного регулятора та порядку функціонування ринку криптовалют; порядку проведення моніторингу транзакцій з використанням криптовалют та ідентифікації її суб’єктів; порядку оподаткування доходів від здійснення криптовалютних операцій. Національним банком України опрацьовується питання доцільності випуску власної криптовалюти.

Окрім того, доручено розробити механізм забезпечення доступу правоохоронних органів до даних криптовалютних бірж із зобов’язанням вказаних суб’єктів зберігати інформацію про всі транзакції протягом терміну, встановленого законодавством для фінансових організацій, та розкриття інформації про клієнта за вмотивованим запитом.