Главная arrow Архив газеты arrow 2018arrow 02arrow Сертифікація відповідності на продукцію та послуги у 2018 роціНОВОСТИ ЗАКОНОДАТЕЛЬСТВА
Сертифікація відповідності на продукцію та послуги у 2018 році

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України (лист від 12 січня 2018 року № 3433-06/1382-07) прояснило ситуацію щодо чинності після 1 січня 2018 року документів, виданих органами із сертифікації в державній системі сертифікації.

Мінекономрозвитку зробив низку висновків.

1. З 1 січня 2018 року у зв’язку із втратою чинності Декретом Кабінету Міністрів України «Про стандартизацію і сертифікацію» від 10 травня 1993 року № 46-93 державна система сертифікації припинила своє існування. Тому з 1 січня 2018 року відсутні правові підстави провадження органами із сертифікації діяльності як призначених органів із сертифікації в державній системі сертифікації.

2. З 1 січня 2018 року органи із сертифікації при проведенні будь-яких видів робіт із сертифікації не можуть посилатися на рішення про їх призначення органами із сертифікації в державній системі сертифікації та використовувати у своїй діяльності бланки документів (крім бланків копій документів) державної системи сертифікації.

3. У Реєстрі державної системи сертифікації (далі — Реєстр) зареєстровано сертифікати відповідності на продукцію і послуги, сертифікати на системи управління, атестати виробництва і свідоцтва про визнання відповідності (далі — Документи), термін дії яких закінчується після 1 січня 2018 року.
При цьому на сьогодні законодавчими та іншими нормативно-правовими актами не встановлено перехідного періоду терміну дії Документів, виданих органами із сертифікації в державній системі сертифікації.
Також інформуємо, що у Верховній Раді зареєстровано проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо технічних регламентів та оцінки відповідності» від 11 квітня 2017 року № 6235, яким передбачається, що сертифікати відповідності продукції та послуг, сертифікати на систему управління і персонал та свідоцтва про визнання відповідності, видані в державній системі сертифікації, є чинними до закінчення терміну їх дії, але не пізніше 1 січня 2019 року, якщо інше не передбачено технічними регламентами, дія яких поширюється на відповідну продукцію.
Отже, в разі набрання чинності вищевказаним законопроектом, Документи, видані призначеними органами із сертифікації в державній системі сертифікації, діятимуть не пізніше ніж до 1 січня 2019 року.

4. До врегулювання питання щодо перехідного періоду на законодавчому рівні Документи, видані в державній системі сертифікації до 1 січня 2018 року, залишаються чинними до закінчення терміну їх дії, визначеного у цих Документах, за умови проведення органами із сертифікації технічного нагляду з періодичністю, визначеною у вказаних Документах. При цьому дія Документів державної системи сертифікації може бути анульована органом із сертифікації за бажанням заявника.