Главная arrow Архив газеты arrow 2018arrow 02arrow Числовий приклад заповнення підприємцем-­єдинником Декларації про доходиВСЁ ДЛЯ ПЛАТЕЛЬЩИКОВ ЕДИНОГО НАЛОГА
Числовий приклад заповнення підприємцем-­єдинником Декларації про доходи

ГУ ДФС у Тернопільській області навела числовий приклад (див. нижче) заповнення нової форми податкової декларації про майновий стан і доходи (далі — Декларація про доходи) для підприємця, який у 2017 році:

  • перебував на спрощеній системі;
  • одночасно зі здійсненням підприємницької діяльності отримував зарплату як працівник за трудовим договором;
  • як громадянин отримав орендні доходи;
  • поніс витрати, які відносяться до податкової знижки.
Єдинники подають Декларацію про доходи як звичайні громадяни: в обов’язковому порядку — за наявності доходів, що підлягають примусовому декларуванню (до 1 травня року, наступного за звітним, згідно з пп. 49.18.4 Податкового кодексу України, далі — ПК), або добровільно — якщо є право на податкову знижку (не пізніше кінця року наступного за звітним згідно з пп. 166.4.3 ПК).
 
Якщо скористатися правом на податкову знижку бажає фізособа, яка відповідно до ПК зобов’язана подавати Декларацію про доходи, то для неї діють граничні терміни, що настають раніше.
 
Отже, у нашому випадку єдинник повинен подавати Декларацію про доходи (так як має не тільки право отримання податкової знижки, а ще й доходи, які підлягають обов’язковому декларуванню). Тому для нього граничний строк подання Декларації про доходи за 2017 рік — не пізніше 30 квітня 2018 року.
 
Увага! Якщо єдинник отримує доходи у вигляді заробітної плати як найманий працівник та поніс «податковознижувальні» витрати, тоді слід заповнювати розділ V Декларації про доходи.
 
Для отримання податкової знижки не тре­ба заповнювати спеціального додатка. Усі роз­рахунки здійснюються у розділі V Декларації про доходи. Отже, якщо підприємець має право на податкову знижку, то він заповнює:
  • рядок 13 — позначкою «х» вказуються документально підтверджені категорії витрат, що включаються до податкової знижки відповідно до ст. 166 ПК;
  • рядок 14 — зазначається загальна сума фактично понесених протягом звітного року витрат у граничних розмірах, дозволених включати до податкової знижки;
  • рядок 15 — записується сума нарахованої заробітної плати, зменшена на суму податкової соціальної пільги (за її наявності);
  • рядок 16 — відображається сума (вартість) витрат платника, дозволених включати до складу податкової знижки з урахуванням обмеження. Значення рядка 16 має  бути менше або дорівнювати значенню рядка 14, але не більше значення рядка 15 Декларації про доходи;
  • рядок 17 — вказується сума ПДФО, на яку зменшуються податкові зобов’язання з цього податку у зв’язку з використанням права на податкову знижку. Значення рядка 17 розраховується так: графа 4 рядка 10.1 – (рядок 15 – рядок 16) х 18%.

Увага! Суми, отримані підприємцем на спрощеній системі, повинні відображатися у Податковій декларації платника єдиного податку — фізичної особи — підприємця.

Заповнимо Декларацію про доходи (ТУТ).