Главная arrow Архив газеты arrow 2018arrow 03arrow Податкові нюанси надання послуг другогрупникамиНОВОСТИ ЗАКОНОДАТЕЛЬСТВА
Податкові нюанси надання послуг другогрупниками

Єдинники-другогрупники можуть надавати послуги лише платникам єдиного податку та/або населенню (п. 291.4 Податкового кодексу України, далі — ПК).

При наданні послуг суб’єктам господарювання — загальносистемникам (як підприємствам, так і підприємцям) другогрупники зобов’язані перейти на загальну систему оподаткування — з першого числа місяця, наступного за кварталом, у якому відбулося порушення (пп. 9 пп. 298.2.3 ПК). Також із суми вищезазначеного «забороненого» доходу потрібно розрахувати єдиний податок за ставкою 15% (пп. 5 п. 293.4 ПК). Якщо порушник добровільно не стане загальносистемником, то при виявленні цього відповідним контролюючим органом під час проведення перевірок відбудеться анулювання реєстрації платника єдиного податку «заднім числом» — у наступному після порушення кварталі (п. 299.11 ПК).

На підставі вищевказаного ГУ ДФС у Тернопільській області зазначає: якщо другогрупником здійснюється господарська діяльність з надання послуг платникам єдиного податку та/або громадянам, то порушень умов перебування на другій групі у платника єдиного податку не виникає. Однак, якщо контролюючі органи виявляють порушення (надання послуг суб’єктам господарювання — загальносистемникам) під час здійснення контрольно-перевірочних заходів, то платника притягують до відповідальності. В такому випадку фіскали донарахують 15%-й єдиний податок на «заборонений» дохід, а потім, починаючи з кварталу примусового переведення на загальну систему, зроблять перерахунок податків. І звичайно, ж на ФОП-порушника накладуть фінансові штрафи і притягнуть його до адміністративної відповідальності.