Главная arrow Архив газеты arrow 2018arrow 03arrow Відповідальність за ввезення російських товарівНОВОСТИ ЗАКОНОДАТЕЛЬСТВА
Відповідальність за ввезення російських товарів

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Про заборону ввезення на митну територію України товарів, що походять з Російської Федерації» від 30 грудня 2015 року № 1147 (далі — Постанова № 1147) до 31 грудня 2018 року (включно) заборонено ввезення на митну територію України товарів, що походять з Російської Федерації (за переліком згідно з додатком до Постанови № 1147).
Отже, товари, переміщення яких через митний кордон України заборонено законодавством, з 10 січня 2016 року не пропускаються на митну територію України. Також ввезення цих товарів громадянами у період з 10 січня 2016 року по 31 грудня 2018 року заборонено.

ГУ ДФС у Тернопільській області наголошує, що при переміщенні товарів з порушеннями митних правил вживатимуться заходи щодо притягнення осіб до відповідальності.

  • 1. За провезення через «зелений коридор» товарів, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством, або товарів в обсягах, що перевищують неоподатковувану норму, накладається штраф у розмірі 1700 грн. А якщо безпосередніми предметами правопорушення є товари, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством, — ці товари також конфіскуються.
  • 2. Якщо переміщення відбувалося поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю, то до порушників застосовується штраф у розмірі 100% вартості товарів плюс їх конфіскація. Також конфіскуються й транспортні засоби, що переміщували товари поза митним конт­ролем, або у яких були спеціально виготовлені сховища, тайники.
  • 3. При виявленні факту зберігання, перевезення, придбання чи використання товарів, транспортних засобів комерційного призначення, ввезених на митну територію України поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю, до правопорушників застосовується штраф в розмірі 100% вартості цих товарів, транспортних засобів або їх конфіскація.