Главная arrow Архив газеты arrow 2018arrow 03arrow З 2018 року змінено порядок отримання податкової знижки на навчанняНОВОСТИ ЗАКОНОДАТЕЛЬСТВА
З 2018 року змінено порядок отримання податкової знижки на навчання

Фізична особа має право включити до податкової знижки фактично здійснені нею протягом звітного податкового року витрати на навчання у вітчизняних вищих та професійно-технічних навчальних закладах для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти «за себе» або члена сім’ї I ступеня споріднення (батьки, чоловік або дружина, діти).

Головне управління ДФС у Миколаївській області звертає увагу на три нюанси.

  • 1. До 1 січня 2017 року сума витрат, дозволена до включення до податкової знижки, не могла перевищувати суми місячного прожиткового мінімуму для працездатної особи станом на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 грн. (за 2016 рік —1378 грн. х 1,4, а потім округляємо до 1930 грн.). Тобто це максимальна сума компенсації за один навчальний місяць. За навчальний рік сума не могла перевищувати 19300 грн. (за 2016 рік — 1930 грн. х 10 навчальних місяців).
  • 2. З 1 січня 2017 року скасовано обмеження щодо суми коштів і навчального періоду, за який здійснено таку сплату та враховуються фактично понесені платником витрати. При цьому, як і раніше, загальна сума податкової знижки, нарахована платнику у звітному податковому році, не може перевищувати суми нарахованої заробітної плати за рік, зменшену на податкову соціальну пільгу (за її наявності).
  • 3. За результатами 2017 року платник може скористатися правом на отримання податкової знижки, пов’язаної з навчанням члена сім’ї I ступеня споріднення, незалежно від того, чи одержує останній заробітну плату.