Главная arrow Архив газеты arrow 2018arrow 04arrow Чи можуть контролери проводити планові перевірки у сфері господарської діяльності у 2018 роціНОВОСТИ ЗАКОНОДАТЕЛЬСТВА
Чи можуть контролери проводити планові перевірки у сфері господарської діяльності у 2018 році

Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» від 7 грудня 2017 року № 2246-VIII до 31 грудня 2018 року продовжено мораторій на проведення органами держнагляду планових перевірок у сфері господарської діяльності. Для цього парламент вніс відповідні зміни до Закону України «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» від 3 листопада 2016 року № 1728-VIII (далі — Закон № 1728).

Зокрема, Законом № 1728 передбачено, що КМУ повинен визначити ті органи контролю, мораторій на які не поширюється. Однак Кабінетом Міністрів України цей перелік контролюючих органів поки не затверджений. А тому лише після затвердження такого переліку органи, які у ньому будуть зазначені, зможуть здійснювати планові заходи державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності.

Зважаючи на вказане, завідувач Сектору ДРС у Сумській області наголосив, що станом на звітну дату в органів державного нагляду (контролю) відсутнє право проводити планові заходи державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності.

Однак, на думку київських фіскалів, норми Закону № 1728 не повинні стосуватися податкових перевірок, оскільки законодавством не внесено змін до Податкового кодексу України (далі — ПК) в частині дії мораторію у 2018 році.

На підставі цього Головне управління ДФС у м. Києві зазначає, що фіскальні органи проводять камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки виключно у межах своїх повноважень, у випадках та у порядку, встановлених статтями 76, 77, 78, 79, 80 ПК.

У будь-якому випадку остаточно розставить усі крапки над «і» тільки кабмінівський перелік органів, на які не поширюється «перевірочний» мораторій у 2018 році.