Главная arrow Архив газеты arrow 2018arrow 04arrow Відповідальність роботодавця за затримку розрахунку зі звільненим працівникомНОВОСТИ ЗАКОНОДАТЕЛЬСТВА
Відповідальність роботодавця за затримку розрахунку зі звільненим працівником

Роботодавець повинен виплатити працівнику всі належні йому суми в день звільнення. Такий порядок визначений ст. 116 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП).

Днем звільнення вважається останній день роботи, у який працівникові має бути, зокрема, видана: заробітна плата (включаючи оплату праці за останній день роботи), компенсація за невикористані дні відпустки.

Якщо працівник у день звільнення не працював, то зазначені суми мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред’явлення ним вимоги про розрахунок. Про ці нараховані суми роботодавець повинен письмово повідомити працівника перед їх виплатою.

У разі спору про розмір сум, належних працівникові при звільненні, роботодавець повинен виплатити неоспорювану суму.

Управління Держпраці в Кіровоградській області повідомляє, що у разі несвоєчасного розрахунку при звільненні роботодавець повинен виплатити працівникові його середній заробіток за весь час затримки по день фактичної виплати (ст. 117 КЗпП). Також кіровоградські «трудовики» навели приклади того, як роботодавці пояснюють свої неправомірні дії відносно звільнених працівників (див. нижче у Таблиці).

Найпопулярніші «відмовки» роботодавця щодо несвоєчасності виплат звільненому працівнику

Наслідки для роботодавців

Відсутність коштів у ФОП-роботодавця

У цих випадках роботодавець порушує трудове законодавство та не звільняється від фінансової та адміністративної відповідальності

Нетривалий час роботи працівника й незначна сума заборгованості роботодавця перед працівником