Главная arrow Архив газеты arrow 2018arrow 05arrow Для підтвердження земельної пільги — подайте заявуНОВОСТИ ЗАКОНОДАТЕЛЬСТВА
Для підтвердження земельної пільги — подайте заяву

Фізична особа може сплачувати земельний податок як за підприємницькими, так і за громадянськими правилами.
Нагадаємо, що за підприємницькими правилами платник подає звіт та самостійно розраховує податок, а за громадянськими — земельний податок розраховує фіскальний орган.

  • Підприємницькі правила діють, якщо:
    приватні підприємці на загальній системі в господарській діяльності використовують земельні ділянки на підставі права власності, оформленого на фізичну особу — підприємця (а не громадянина) (якщо земля, що використовується в підприємницькій діяльності, належить ФОП як громадянину, а це найпоширеніший випадок, то підприємницькі правила не діють);
  • єдинники за земельні ділянки, що оформлені на фізичну особу, яка зареєстрована підприємцем та використовуються нею для здійснення підприємницької діяльності (у такому разі за підприємницькими правилами земельний податок не сплачують і звіт не подають).
Головне управління ДФС у Тернопільській області повідомляє, що з 1 січня 2018 року внесено зміни в оподаткування пільгових категорій фізичних осіб — платників земельного податку за громадянськими правилами.
Так, змінами, внесеними до п. 281.2 Податкового кодексу України (далі — ПК), скасовані обмеження застосування пільги до однієї ділянки із сплати земельного податку фізичним особам. Тобто звільнення від сплати податку за земельні ділянки, передбачене для категорій фізичних осіб (які визначені п. 281.1 ПК), поширюється на земельні ділянки за кожним видом використання у межах граничних норм.
Якщо фізична особа, визначена у пункті 281.1 ПК, має у власності декілька земельних ділянок одного виду використання і загальна площа земельних ділянок перевищує граничні норми відведення, то така особа до 1 травня поточного року подає письмову заяву в довільній формі до контролюючого органу за місцем знаходження земельної ділянки про самостійне обрання/зміну земельних ділянок для застосування пільги.
Пільга починає застосовуватися до обраних земельних ділянок з базового податкового періоду, в якому подано таку заяву.
Якщо до 1 травня поточного року фізична особа не подала до контролюючого органу вищезгадану заяву, то у поточному році оподатковуються всі земельні ділянки, які є у її власності (крім земельної ділянки, на яку подана вказана заява у 2017 році).
Зауважимо, якщо ця заява подана до контролюючого органу після 1 травня поточного року, то пільга починає застосовуватися до обраних земельних ділянок з наступного податкового періоду.