Главная arrow Архив газеты arrow 2018arrow 05arrow Розрахунок коригування як інструмент для виправлення помилок у податковій накладнійНОВОСТИ ЗАКОНОДАТЕЛЬСТВА
Розрахунок коригування як інструмент для виправлення помилок у податковій накладній

Відповідно до п. 192.1 Податкового кодексу України у випадку виправлення помилок, допущених при складанні податкової накладної (далі — ПН), у тому числі не пов’язаних із зміною суми компенсації вартості товарів/послуг, складається розрахунок коригування до ПН (далі — РК).

Порядок складання РК аналогічний порядку, передбаченому для ПН (крім випадків, передбачених Порядком заповнення податкової накладної, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 31 грудня 2015 року № 1307). Не допускається виправлення даних щодо дати складання ПН та її порядкового номера.

ГУ ДФС у Тернопільській області пояснила особливості, які треба знати при виправленні помилок у ПН.

  • У РК вказуються дата та номер ПН, до якої вносяться зміни.
  • Показники рядків І–ІХ розділу А табличної частини ПН є розрахунковими та формуються на підставі даних розділу Б ПН, а тому коригування показників розділу Б призводить до зміни показників розділу А. Таким чином, показники рядків І–ІХ розділу А коригуються разом з відповідними показниками розділу Б.
  • Виправлення помилок у розділі Б у графах «Ознака імпортованого товару», «Одиниця виміру», «Код ставки (0 відсотків на 20 відсотків чи навпаки)», «Код пільги» ПН здійснюється методом «сторно», тобто сторнуються товарні позиції, що містять помилкове значення (зазначаються зі знаком «–»), та додаються товарні позиції, які містять правильні значення. При цьому, у графі 1 рядка доданої товарної позиції з правильними показниками зазначається новий черговий порядковий номер рядка ПН, який не зазначався раніше в ПН, що коригується. В такому випадку у графі 2 зазначається причина коригування — «виправлення помилки».
  • Якщо платник при постачанні товарів/послуг, операції з постачання яких звільнені від оподаткування ПДВ, нарахував ПДВ із застосуванням ставки податку 20%, то з метою виправлення помилки платник зобов’язаний скласти РК, в якому зазначається зі знаком «–» обсяг операції, до якого застосовувалась ставка 20%. Одночасно з цим платник зобов’язаний скласти нову ПН на операцію, що звільнена від оподаткування ПДВ, із зазначенням у такій ПН дати складання, що відповідає даті настання першої події за такою операцією, та зареєструвати таку накладну в Єдиному реєстрі податкових накладних.