Главная arrow Архив газеты arrow 2018arrow 05arrow Уряд зняв мораторій на перевірку аптекНОВОСТИ ЗАКОНОДАТЕЛЬСТВА
Уряд зняв мораторій на перевірку аптек

МОЗ повідомляє, що у 2018 році Держлікслужба вперше за 3 роки перевірятиме діяльність аптек та ліки, які вони реалізують.

23 лютого 2018 року вступила в дію постанова Кабміну «Про затвердження переліку органів державного нагляду (контролю), на які не поширюється дія Закону України «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» від 18 грудня 2017 року № 1104 (далі — Постанова № 1104).

Постанова № 1104 фактично дає можливість цього року розпочати систематичні та планові перевірки аптечних закладів, тобто  діяльність аптек у повному обсязі. Уже затверджено річний план здійснення заходів державного нагляду (контролю) Держлікслужби на 2018 рік.

Натомість загальнодержавний мораторій на перевірки суб’єктів господарювання тими контролюючими органами, що не зазначені у Постанові № 1104, і надалі продовжує свою дію у 2018 році.

«Понад 3 роки аптечні заклади та лікарські засоби, які вони реалізували, були практично поза профільним контролем. Тобто недобросовісні учасники ринку мали підстави цим реально зловживати. І тут йдеться не лише про якість чи фальсифікат ліків, а й про відсутній контроль за цінами на медикаменти. Уряд, розуміючи ці проблеми, зняв мораторій на перевірки аптек», — зазначив заступник міністра охорони здоров’я Роман Ілик.