Главная arrow Архив газеты arrow 2018arrow 05arrow Коли і кому потрібно подати Валютну деклараціюОТЧЁТНОСТЬ ЧАСТНЫХ ПРЕДПРИНИМАТЕЛЕЙ
Коли і кому потрібно подати Валютну декларацію

Декларування валютних цінностей, доходів та майна здійснюється суб’єктами підприємницької діяльності за формою Декларації про валютні цінності, доходи та майно, що належать резиденту України і знаходяться за її межами (далі — Валютна декларація), яка затверджена наказом Міністерства фінансів України від 25 грудня 1995 року № 207.

Кошти та майно, що знаходяться за межами України з порушенням термінів розрахунків, встановлених ст. 1 і 2 Закону України «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті» від 23 вересня 1994 ро­ку № 185/94-ВР, відображаються у розді­лах II–III Валютної декларації. Крім того, у зазначених розділах вказуються вкладення на рахунках, відкритих в іноземних банках, до статутних фондів іноземних підприємств за кордоном, тощо та інше майно.

Відомості про проведені поточні операції у сфері зовнішньоекономічної діяльності, за якими не порушено законодавчо встановлені строки розрахунків, і про валютні кошти та товари, повернуті з порушенням законодавчо встановлених термінів, відображаються у розділі V Валютної декларації, який носить лише інформаційний характер.

Отже, суб’єкт підприємницької діяльності подає Валютну декларацію у випадку, коли валютні кошти або майно знаходяться за межами України (у тому числі з порушенням встановлених законодавством строків розрахунків в сфері ЗЕД).

Таким чином, у разі відсутності коштів та майна за межами України, та у разі якщо розрахунки здійснюються у встановлені законодавством строки, і при цьому заповнюється тільки V розділ Валютної декларації, суб’єкт підприємницької діяльності може не подавати цю декларацію.
Подання Валютної декларації здійснюється щоквартально протягом 40 календарних днів, що настають після закінчення звітного кварталу.
Подавати Валютну декларацію потрібно до НБУ та державної податкової інспекції за своїм місцем знаходження.

Суб’єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності не подають Валютної декларації, якщо у них фактично відсутні валютні цінності та майно за межами митної території України.

ГУ ДФС у Рівненській області