Главная arrow Архив газеты arrow 2018arrow 07arrow Голова Комітету ВРУ за повну фіскалізацію готівкових розрахунківНОВОСТИ ЗАКОНОДАТЕЛЬСТВА
Голова Комітету ВРУ за повну фіскалізацію готівкових розрахунків

Послабити податкове навантаження на бізнес можливо за умови повної фіскалізації готівкових розрахунків. Таку заяву зробила Ніна Южаніна, Голова Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики.

«Надати послаблення для всіх верств населення — наприклад, знизити ставки на продукти харчування, підняти поріг застосування малим та середнім бізнесом спрощеної системи оподаткування або ще більше спростити її можливо, проте лише за умови виведення 60% української економіки з тіні, адже нині левова частка товарів, що реалізуються на українських базарах і ринках є контрабандними або контрафактними, тобто такими, що не обліковуються та з яких не сплачені податки», — наголосила Н. Южаніна.

За її словами, вирішити цю проблему дозволить повна фіскалізація готівкових розрахунків, впровадження якої має супроводжуватися спрощенням процедур реєстрації та обслуговування касових апаратів і зниженням витрат бізнесу на їх придбання.

«Усі операції мають проходити через касовий апарат, наданий державою чи придбаний на умовах розтермінування. Тільки невиданий чек має стати єдиною підставою для штрафу в розмірі повної вартості товару, проданого без реєстрації. Лише тоді ми зможемо говорити про поступове впровадження повної фіскалізації та, як наслідок, виведення економіки з тіні», — підсумувала Голова Комітету.

Редакція не згодна з цією позицією, оскільки застосування касових апаратів як фіскального інструмента не гарантує детінізації економіки. Як приклад можна навести ситуацію на ринку реалізації алкогольної продукції, де давно запроваджено використання РРО, однак кількість конт­рафактного товару на ньому не скорочується.