Главная arrow Архив газеты arrow 2018arrow 07arrow Нововведення в режимі роботи ЄРПННОВОСТИ ЗАКОНОДАТЕЛЬСТВА
Нововведення в режимі роботи ЄРПН

Уряд постановою КМУ від 21 лютого 2018 року № 204 вніс зміни до Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних (нові норми набули чинності 24.03.2018 р.). Зокрема, нововведення припускають низку моментів, які потрібно обов’язково знати платникові.

  • Операційний день для реєстрації податкових накладних/розрахунку коригування (далі — ПН/РК) триває в робочі дні з 8 до 20 годин. Технічне обслуговування й регламентні роботи, що вимагають зупинення ЄРПН, не проводяться протягом операційного дня, крім аварійних випадків. 
  • Операційний день — частина дня, протягом якого здійснюються прийом від платників ПН/РК та їх реєстрація або припинення реєстрації. Тобто якщо раніше операційний день тривав з 0.00 до 23.00, то тепер він скорочений майже наполовину (з 23 годин до 12). А з урахуванням того, що сервер ДФС і так був перевантажений при реєстрації ПН/РК, через що виникали затримки, то тепер зазначена зміна означає ще більший ризик не встигнути вчасно зареєструвати ПН/РК «останнім днем». 
  • Якщо 15 число або останній день місяця припадає на вихідний, святковий або неробочий день, такий день уважається операційним днем.
  • При надходженні ПН або РК до ДФС в автоматичному режимі перевіряється наявність підстав для припинення її реєстрації.
  • У випадку припинення реєстрації ПН/РК формується квитанція, що одночасно направляється і постачальникові, і покупцеві.