Главная arrow Архив газеты arrow 2018arrow 09arrow Якщо безпідставно складену податкову накладну включено до декларації: що робити платникуНОВОСТИ ЗАКОНОДАТЕЛЬСТВА
Якщо безпідставно складену податкову накладну включено до декларації: що робити платнику

ГУ ДФС у Харківській області повідомляє, що податкова накладна є підставою для нарахування сум ПДВ, які належать до податкового кредиту, за умови якщо:

  • мала місце господарська операція (операція має бути реальною);
  • податкова накладна складена саме тією особою, яка здійснила постачання товарів/послуг.

На підставі вищезазначеного харківські фіскали акцентують увагу на двох нюансах.

По-перше, сума ПДВ, зазначена у податковій накладній, складеній без факту здійснення господарської операції та зареєстрованій у Єдиному реєстрі податкових накладних, не підлягає відображенню в податковій декларації з ПДВ у складі податкового кредиту.

По-друге, якщо таку «погану» податкову накладну було включено до ПДВ-декларації, то відповідно до п. 50.1 Податкового кодексу України (далі — ПК) платник повинен:

  • або подати нову декларацію з виправленими показниками з позначкою «Звітна нова» за такий самий звітний період, якщо не минув граничний строк подання декларації, в якій допущено помилку;
  • або надіслати уточнюючий розрахунок податкових зобов’язань з ПДВ у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок до такої декларації за формою, встановленою на дату подання такого розрахунку (з урахуванням строків давності, визначених ст. 102 ПК). 
 

Rambler's Top100